پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 4 April , 2020
امروز : شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹ - 11 شعبان 1441
شناسه خبر : 35961
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸ | ارسال توسط :
مجید انصاری

پلاکارد «استخر فرح در انتظارت» گمانه زنی ها در مورد فوت آیت الله هاشمی را نزدیک به واقعیت نشان می دهد

راه سوم: من قبلا بارها هشدار داده ام و امروز هم یک بار دیگر هشدار می دهم که عوامل سرویس های بیگانه و منافقین در برخی از نهادها و مراکز قطعا نفوذ کرده اند و هر از گاهی یک بار ما اظهارات و اقداماتی می بینیم که نشان می دهد اینها برای صدمه زدن به […]

پلاکارد «استخر فرح در انتظارت» گمانه زنی ها در مورد فوت آیت الله هاشمی را نزدیک به واقعیت نشان می دهد
راه سوم: من قبلا بارها هشدار داده ام و امروز هم یک بار دیگر هشدار می دهم که عوامل سرویس های بیگانه و منافقین در برخی از نهادها و مراکز قطعا نفوذ کرده اند و هر از گاهی یک بار ما اظهارات و اقداماتی می بینیم که نشان می دهد اینها برای صدمه زدن به کشور، مردم و انقلاب اسلامی برنامه های خطرناکی را در سر دارند.

عضو مجمع روحانیون مبارز با تأکید بر ضرورت برخورد با شخص یا اشخاصی که پشت پردهقضیه فیضیه بوده اند، گفت: امروز نباید اجازه داد که استقلال و اعتبار حوزه علمیهبازیچه سیاست بازی های کودکانه و یا مشکوک و مغرضانه قرار بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در گفت و گو با خبرنگار جماران، در مورد مسائل اتفاق افتاده در مدرسه فیضیهقم اظهار داشت: به نظر من بهترین تعبیر برای این اتفاق بسیار زشت، تلخ و مشکوک تعبیری است که آیت الله العظمیمکارم شیرازی فرمودند و این حادثه را «یک فاجعه تمام عیار» نامیدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: از این جهت فاجعه است که یک جریان مشکوک با رفتاری بسیار نادرست و شعارهای انحرافی، فیضیه نماد حوزه های علمیه شیعه و افتخار حوزه علمیه قم را برای ماجراجویی خودشان انتخاب کردند. فیضیه پایگاهی است که مراجع بزرگ گذشته تقلید و مؤسسین حوزه علمیه قم از این پایگاه علوم اسلامی، معارف قرآنی، معارف اهل بیت(ع)، مرجعیت تشیع و محوریت حوزه علمیه قمرا بهجهانمعرفی کردند.

وی یادآور شد: روزگاری فیضیه در جایگاهی بوده که محل خیزش انقلاب اسلامی است که با سخنرانی تاریخی امام در این مدرسه علیه استبداد داخلی و استعمار خارجی شکل گرفت. جایگاه مدرسه فیضیه آنچنان رفیع بود که توانست رژیم وابسته، استبدادی و سرکوبگر شاه را به چالش بکشاند و همیشه پایگاه آبادی، آزادی و دفاع از حقوق ملت ایرانبوده است.

انصاری گفت: در شرایط حساس و خطیر کنونی کشور که وحدت و انسجام ملی را پیش شرط غلبه بر توطئه دشمنان و پیش شرط رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم می دانند و با دستور رهبر معظم انقلاب همه قوا برای تقویت انسجام ملی، همفکری و هم افزایی توان ملی و غلبه بر مشکلات اقتصادی و تحریم های دشمنان تلاششان را مضاعف کرده اند، جمعی این پایگاه را جولانگاه خودشان قرار دهند و پلاکاردهایی را حمل کنند که به صراحت رئیس جمهور منتخب مردم و دومین شخصیت رسمی کشور را تهدید به مرگ می کنند؛ و اقرار ضمنی به اینکه آیت الله هاشمی را همین افراد کشته اند.

وی ادامه داد: بعد از فوت آیت الله هاشمی رفسنجانیشایعاتی در سطح جامعه منتشر شد و گمانه زنی هایی مبنی بر اینکه دست هایی پشت پرده بوده است و احتمالا ایشان به مرگ طبیعی از دنیا نرفته باشند. این نوع پلاکاردها و این نوع رفتارها پرده هایی را کنار می زند و به نوعی گمانه زنی های آن روز را نزدیک به واقعیت نشان می دهد. من نمی خواهم قضاوت قطعی داشته باشم که چنین اتفاقی افتاده یا نه؛ ولی به نظر من دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی کشور باید به طور ویژه روی ریشه ها و مراکزی که این کارها را سامان می دهند متمرکز شوند.

عضو مجمع روحانیون مبارز اظهار داشت: من قبلا بارها هشدار داده ام و امروز هم یک بار دیگر هشدار می دهم که عوامل سرویس های بیگانه و منافقین در برخی از نهادها و مراکز قطعا نفوذ کرده اند و هر از گاهی یک بار ما اظهارات و اقداماتی می بینیم که نشان می دهد اینها برای صدمه زدن به کشور، مردم وانقلاب اسلامی برنامه های خطرناکی را در سر دارند.

وی تصریح کرد:به نظر من شورای مدیریت حوزه های علمیه و شورای مدیریت حوزه علمیه قم و مدیریت حوزه علمیه قم در مورد این که در روز روشن، ماه ذی حجه، مدرسه فیضیه برای اهانت به مرجعیت شیعهو حوزه های علمیه و تضعیف حوزه علمیه قم انتخاب شود و حوزه ای که ده ها هزار نفر از علماء، بزرگان، فضلاء، تحلیلگران، سخنوران و دانشمندان حضور دارند یک فرد بیگانه از مسائل حوزه علمیه آنجا سخنرانی کند و بعد هم شعارها و پلاکاردهای خاصی در معرض دید افراد قرار بگیرد، باید پاسخگو باشند.

انصاری تأکید کرد: در قم که گاهی برای یک مجلس ختم ساده در یک محل مانع ایجاد می شود و باید مجوز گرفت و در هر یک از حوزه های علمیه قم یک سخنرانی ساده اگر بخواهد انجام شود باید مجوز گرفت، چگونه بوده که توانسته اند در فیضیه، پایگاه و نماد حوزه علمیه قم، چنین برنامه ای را سامان دهند. حتما مسئولین حوزه باید پیگیری کنند و به افکار عمومی و طلاب حوزه پاسخگو باشند. مراجع عظام تقلید، بزرگان حوزه و عامه روحانیت از این موضوع متأثر و ناراحت هستند.

وی اظهار داشت: من فکر می کنم بدترین تحلیل این است که بگوییم یک عده خودسر یک حرکت خودسرانه انجام داده اند؛ این نگاه ساده انگارانه ای است. هرگز چند نفر آدم خودسر چنین قدرتی را ندارند که چنین برنامه ای را سامان دهند؛ آن هم در مدرسه فیضیه. حتما پشت ساماندهی این قضیه دست ها و مراکزی وجود دارند که قدرت چنین کارهایی را دارند.

عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه باید چنین مداخلاتی در حوزه شناسایی و برای همیشه جلوگیری شود، گفت:  افتخار حوزه های علمیه و نقطه افتخار روحانیت شیعه استقلال حوزه های علمیه هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ سیاسی بوده است. حتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حضرت امام اجازه ندادند که حوزه های علمیه به بودجه های رسمی حکومتی و دولت وابسته شود. مقام معظم رهبری هم بارها بر این مسأله تأکید کرده اند.

وی تأکید کرد: امروز نباید اجازه داد که استقلال و اعتبار حوزه علمیه بازیچه سیاست بازی های کودکانه و یا مشکوک و مغرضانه قرار بگیرد. باید شورای مدیریت حوزه علمیه قم به طور جدی وارد قضیه شوند و بررسی کنند و با استفاده از راهنمایی ها و رهنمودهای مراجع عظام تقلید کاری کنند که به هیچ وجه این گونه حوادث تکرار نشود.

انصاری ادامه داد: مسئولین محترم حوزه نباید اجازه دهند که وجهه اعتبار حوزه علمیه قم و روحانیت با سوء استفاده برخی جریانات سیاسی از احساسات پاک طلاب جوان مورد سوء استفاده قرار بگیرد و در جهت اغراض خاص استفاده ابزاری از این جایگاه صورت بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی هم ورود کنند و ساده انگاری نکنند، ادامه داد: هرکس و هر دستگاهی عوامل پشت صحنهاین قضیه بوده باید شناسایی و به مردم معرفی شود تا عده ای نتوانند با شعار انقلابی گری و شعارهای تند دست به چنین اقداماتی بزنند. همزمان با کوتای آمریکایی۲۸ مرداد اینها همان شیوه ها و برنامه های پوپولیستی که رژیم گذشته با همراهی آمریکا و انگلیس راه انداختند و شعبان بی مخ هایی را برای ایجاد بلوا و آشوب در کشور به استخدام گرفتند، امروز به شکل دیگری ظاهرا در قالب روحانیت و شعارهای انقلابی و دفاع از مردم عملا آب به آسیاب دشمن می ریزند. این کار خطرناکی است و باید با آن برخورد جدی صورت بگیرد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.