پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 4 April , 2020
امروز : شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹ - 11 شعبان 1441
شناسه خبر : 36066
  پرینتخانه » آخرین اخبار, سیاست تاریخ انتشار : ۰۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۱۳ | ارسال توسط :

هدف «برکناری» یا «به استعفا رساندن» روحانی است

راه سوم: نامه نیوز نوشت: «روحانی یک سر دارد و هزار سودا؛ از یک طرف با حمله های اقتصادی دولت ترامپ مواجه است و از طرف دیگر دلواپسان یک روز بی‌خیال دولت نمی شوند. یک روز مردم را به خیابان ها دعوت می کنند، روز دیگر تجمع ترتیب می‌دهند و حالا شائبه دوتابعیتی بودن را […]

هدف «برکناری» یا «به استعفا رساندن» روحانی است

راه سوم: نامه نیوز نوشت: «روحانی یک سر دارد و هزار سودا؛ از یک طرف با حمله های اقتصادی دولت ترامپ مواجه است و از طرف دیگر دلواپسان یک روز بی‌خیال دولت نمی شوند. یک روز مردم را به خیابان ها دعوت می کنند، روز دیگر تجمع ترتیب می‌دهند و حالا شائبه دوتابعیتی بودن را سر زبان ها انداختند.

علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح طلب همه اقدامات خارج از عرف قانونی دلواپسان را با هدف به استعفا رساندن روحانی تحلیل می کند. او درباره واقعه تجمع برخی طلاب در مدرسه فیضیه علیه دولت به نامه نیوز گفت: اتفاقات قم مثل این که به مشهد وصل شده است. ظاهرا قرار بود فرد دیگری آنجا بیاید و صحبت کند اما بعد نیامد. شواهد و قرائن به هر حال نشان می دهد وقایع دی ماه سال ۹۶ طور دیگری دارد رقم می خورد. جریانی که در مشهد می خواست با اعتراضات خیابانی مردم را همراه خود کند و فشار به دولت بیاورد تا آقای روحانی مجبور به استعفا شود، امروز در قالب طرحی دیگر برنامه خود را جلو می برد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: آنها در ماجرای مشهد اعتراضات را شروع کردند اما ادامه اش از دست شان در رفت و ماجرا کمانه کرد و به خودشان هم خورد. شاید در موضوع مدرسه فیضیه قم خواستند حساب شده تر عمل کنند ولی در مجموع قضیه همان ادامه اتفاقات مشهد است. به نظر می رسد همان جریانی که فکر می کند می تواند آقای روحانی را برکنار کند یا او را به استعفا برساند، پشت ماجراست و رویکرد بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ دارد ادامه می دهد.

دبیر کل حزب پیشروی اصلاحات درباره طرح ادعای دوتابعیتی بودن گفت: همه موارد پیش آمده در راستای برکناری آقای روحانی از ریاست جمهوری تحلیل و ارزیابی می شود چون اگر بنا باشد از طرق قانونی به آقای روحانی فشار بیاید، این کار در مجلس دارد دنبال می شود و طرح سوال از رئیس جمهور اعلام وصول شد. آقای روحانی نیز قرار است به مجلس برود و به سوالات پاسخ دهد. بقیه اقدامات از حالت قانونی خارج است و با هدف دامن زدن به یک سری تهدیدها، تهمت ها و برچسب ها دنبال و انجام می شود.

صوفی تأکید کرد: آن فشارها از نوع همان فشارهایی است که بعد از پیروزی آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ در روز عید فطر، راهپیمایی روز قدس و غیره شاهدش بودیم و الان به نوع دیگر در حال ادامه پیدا کردن است.»

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.