پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 31 March , 2020
امروز : سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹ - 7 شعبان 1441
شناسه خبر : 36315
  پرینتخانه » آخرین اخبار, سیاست تاریخ انتشار : ۰۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵ | ارسال توسط :

برخی برای سلب مسئولیت از تصمیمات مجبور به بیانیه های تبلیغاتی شده اند

راه سوم: کمیته سیاسی سازمان جوانان حزب اعتدال و توسعه نسبت به بیانیه اخیر حزب کارگزاران سازندگی واکنش نشان داد  متن کامل اطلاعیه کمیته سیاسی سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه به این شرح است: بسمه تعالی اخيرا حزب کارگزاران سازندگی در بیانیه ای خواستار تغيير در دولت با اولویت تيم اقتصادي و […]

برخی برای سلب مسئولیت از تصمیمات مجبور به بیانیه های تبلیغاتی شده اند

راه سوم: کمیته سیاسی سازمان جوانان حزب اعتدال و توسعه نسبت به بیانیه اخیر حزب کارگزاران سازندگی واکنش نشان داد

 متن کامل اطلاعیه کمیته سیاسی سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه به این شرح است:

بسمه تعالی

اخيرا حزب کارگزاران سازندگی در بیانیه ای خواستار تغيير در دولت با اولویت تيم اقتصادي و به طور مشخص مديريت سازمان برنامه و بودجه شده است. فارغ از این موضوع که ادبیات بکار رفته نوعی تهاجم به اختيارات رئيس محترم جمهور است اما صدور این بیانیه فرصت مغتنمی برای طرح برخی نکات است:

۱- افكار عمومي منتظرند تا اين گروه سیاسی همزمان با درخواست تغییرات در دولت و جاری شدن خون تازه در آن، درباره عملکرد و ماندن يا رفتن هم حزبي هاي خود كه به طور گسترده در لايه هاي مختلف اقتصادي كشور حضور فعال دارند نيز به صراحت پاسخ و موضع گیری کنند.

۲- گویا تنظیم کنندگان بیانیه این حزب در زمان نگارش،‌ اولویت خود را منحرف کردنِ نگاه مخاطبان از افراد شاخص و برجسته منتسب به این گروه در دولت قرار داده اند.

با اختیارات ویژه و گسترده و در مواردی تاریخی و فرادولتی در حوزه های مدیریت کلان اقتصادی از جمله اقتصاد مقاومتی،‌ مقابله با تحریم و مسایل راهبردی مانند مدیریت ارز که از سوی رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری و دولت به برخی مقامات ارشد اجراییِ برآمده از کارگزاران تفویض و واگذار شده، بیانیه مذکور پیش و بیش از همه، نوعی خودانتقادی و زیرسوال بردن عملکرد بزرگانِ خود ارزیابی می شود.
از همین رو به نظر می رسد بیانیه مذکور بدون مشورت و کسب اجازه از بزرگانِ کارگزاران تهیه و منتشر شده باشد.

۳- این احتمال هم وجود دارد که هدف فرعی این بیانیه سلب مسئولیت خود از نتایج تصمیمات دولت است آن هم تصمیماتی که در عمده آنها نقش افراد شاخص این حزب در شکل گیری تبعات منفی این تصمیمات کاملا مبرهن است.

۴- حزب کارگزاران با صدور این بیانیه بار دیگر نشان داد که از ارائه نسخه و پیشنهاد مشخص برای برون رفت از وضعیت ناتوان است. طرح ایده تغییرات مدیریتی به جای ارایه یک مدل و راه حل راهگشا، بیشتر یک نمایش تبلیغاتی است. در طول چندماه اخير که کارخانه تخریب کارگزاران علیه برخی چهره های خدوم در دولت به راه افتاده، حتی یک نقدِ تخصصی و علمی در رسانه های منتسب به این حزب منتشر نشده است.

۴- آرایش تهاجمی رسانه ای این حزب با رویکرد مطالبه گرانه توام با مظلوم نمایی، یادآور برخی وقایع تلخ تاریخی است. حزب کارگزاران سازندگی پس از انتخابات دوم خرداد ۷۶ ترجیح داد به دولت وقت نزدیک شده و حداکثر حضور در مناصب دولتی را تجربه کند و همزمان در برابر موج گسترده تخریب شخصیت و کارنامه عملکرد دولت و شخصیت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، حتی نسبت به عملکرد چهره های شاخص خود که در دوران پرافتخار دولت سازندگی مسئولیت داشتند کمترین اقدام و واکنشی نشان نداد.
لذا جاخالی دادن های سیاسی در شرایط و مقاطع حساس که نیازمند ایثار و هزینه دادن است از سوی این حزب امری مسبوق به سابقه است و این نگرانی پس از بیانیه دیروز این حزب بیش از گذشته تقویت شده که کارگزاران قصد دارد مانند برخورد غیرقابل دفاعش با مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، با موضع گیری در برابر دولت اعتدال و رئیس جمهوری و بدون پرداخت هزینه، خود را برای سالها و مقاطع بعدی سیاسی همچنان فعال نگه دارد.

۵- در شرایط کنونی که دشمن غدار خارجی و رقبای داخلی به صورت ویژه و توامان در حال عملیات علیه دولت مستقر هستند،‌ از نظر کمیته سیاسی سازمان جوانان حزب اعتدال و توسعه، ناجوانمردانه ترین شیوه، تنها گذاشتن رئیس جمهور و یاران او در دولت با شیوه فرافکنی و طرح ادعاهای بی اساس است.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.