پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 5 April , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹ - 12 شعبان 1441
شناسه خبر : 36697
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۸ | ارسال توسط :
عضو کمیسیون شوراهای مجلس:

طرحی که آقای نوبخت به مجلس آورد، طرح جامعی است که همه ابعاد را دیده است

راه سوم: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: طبق توضیحات آقای نوبخت در بسته حمایتی ۵ گانه جدید دولت ، قرار است کمک ها صرفا به حساب کارت الکترونیکی اقشار آسیب پذیر جامعه واریز شود. ضمن اینکه برای سایر اقشار هم دولت مکلف شده است قیمت کالاهای اساسی را ثابت نگه دارد و […]

طرحی که آقای نوبخت به مجلس آورد، طرح جامعی است که همه ابعاد را دیده است

راه سوم: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: طبق توضیحات آقای نوبخت در بسته حمایتی ۵ گانه جدید دولت ، قرار است کمک ها صرفا به حساب کارت الکترونیکی اقشار آسیب پذیر جامعه واریز شود. ضمن اینکه برای سایر اقشار هم دولت مکلف شده است قیمت کالاهای اساسی را ثابت نگه دارد و مانع از افزایش قیمت آنها شود.

قاسم میرزایی نیکو درباره دلایل رد کلیات طرح ارائه کالاهای اساسی به مردم با وجودی که دوفوریت آن روز یکشنبه در مجلس رای آورده بود، اظهار کرد: پس از اینکه با نمایندگان موضوع این طرح دوفوریتی را بررسی کردیم متوجه شدیم که این کار دوباره کالا برگ کوپن را به جامعه برمی گرداند و این کار به صلاح نیست.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس ادامه داد: طبق توضیحات آقای نوبخت در بسته حمایتی جدید دولت، کمک ها به حساب کارت الکترونیکی مردم واریز می شود و کوپن دوباره به مردم داده نخواهد شد تا مشکلات گذشته را تداعی کند.
نماینده مردم دماوند در مجلس تصریح کرد: در جزئیات طرح دوفوریتی آمده بود که کالا را با ارز ترجیحی به فلان جا بدهند. ارز ۴۲۰۰ تومانی باشد و یکسری موارد از این دست. ضمن اینکه مشخص نشده بود که مابه تفاوت رقم آن چه می شود؟ بنابراین به نظرم این مسائل نشان می دهد این سازوکار جامع نیست، به همین دلیل به کلیات آن رای ندادیم.»
میرزایی نیکو ادامه داد: دکتر نوبخت هم توضیحات جامع و کاملی درباره طرح فوق داد و بسته را به مجلس آورد و گفت که دولت دهک های پایین و آسیب پذیر جامعه را شناسایی کرده است. همچنین پیشنهاد داد دولت یارانه پردرآمدها را قطع کند و این یارانه را به اقشار پایین و دهک های نیازمند جامعه اختصاص دهد. مجلس هم با پیشنهاد فوق موافق است.
این عضو فراکسین امید مجلس تاکید کرد: طرحی که آقای نوبخت روز چهارشنبه به مجلس آورد، طرح جامعی است که همه ابعاد را دیده است و دیگر نیاز نیست سازمان جدیدی مثل سازمان توزیع کالای اساسی ایجاد شود و با همان سیستم شارژ کارت الکترونیک قرار است بسته حمایتی به حساب آنها واریز شود.
او در عین حال تاکید کرد که این بسته های حمایتی ۵ گانه دولت طبق تاکید آقای نوبخت مربوط به دهک های پایین و اقشار آسیب پذیر جامعه است و برای عموم برنامه ای دیگر درنظر گرفته شده است.
این نماینده اصلاح طلب مجلس افزود: این بسته های حمایتی خاص دولت، شامل افرادی که تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد می شوند، است. در شهرستان ها هم دهک های پایین جامعه مشخص هستند، ضمن اینکه قرار شده است برنامه و بودجه استانها نسبت به این موضوع جمع آوری اطلاعات کاملی داشته باشند تا بتواند افرادی که نیازمند هستند را شناسایی کند.
او همچنین افزود: حمایت دولت شامل افرادی که به صورت جدید ثبت نام کرده و برای دریافت کمک اعلام آمادگی می کنند هم می شود و این بسته ها به آنها هم تعلق می گیرد.
میرزایی نیکو با اشاره به برنامه حمایتی دولت نسبت به کل جامعه تصریح کرد: دولت طبق این برنامه ها موظف است اجازه ندهند قیمت کالاهای اساسی برای سایر مردم افزایش پیدا کند. با این کار یعنی جلوی افزایش قیمت نان، برنج، قند، شکر و کالاهای اساسی گرفته می شود.
این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور همچنین اعلام کرد: نمایندگان در طرح دوفورتی فقط می خواستند نگرانی خود و تمایلشان برای رسیدگی به امور اقتصادی مردم را نشان دهند. ولی وقتی دولت در جلسه روز چهارشنبه درباره طرح خود بیشتر توضیح داد، نمایندگان توجیه شدند که طرح مناسبی نیست و صرفا برای دولت هزینه در بر دارد، به همین دلیل نمایندگان به آن رای ندادند و از دستور کار مجلس خارج شد.

خط اعتدال

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.