پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 5 April , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹ - 12 شعبان 1441
شناسه خبر : 37318
  پرینتخانه » سیاست تاریخ انتشار : ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷ | ارسال توسط :

انتقاد شدید عضو کارگزاران از اصلاح‌طلبان/ شاخص تنها سهم‌خواهی است

"تنها شاخص جریان اصلاحات هموار کردن مسیر برای رسیدن اعضا به مدیریت یا پستی مهم بوده است. طبق همین روال اگر پست مدیریتی گرفتیم فکر کردیم که در اصلاحات موفق هستیم بنابراین زمانی که فرد اصلاح طلبی به قدرت رسیده به این علت که برنامه‌ای مشخص به وی ارائه نشده هیچ کار مثبتی نتوانسته انجام دهد."
انتقاد شدید عضو کارگزاران از اصلاح‌طلبان/ شاخص تنها سهم‌خواهی است
 

راه سوم: تسنیم نوشت: عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: تنها شاخص جریان اصلاحات هموار کردن مسیر برای رسیدن اعضا به مدیریت یا پستی مهم بوده است.

فرزانه ترکان عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در سرمقاله امروز (یکشنبه ۲۵ شهریور) روزنامه سازندگی با تاکید بر ضرورت پوست‌اندازی جریان اصلاحات نوشته است: “جریانات اصلاح‌طلبی قطعا نیازمند تغییرات خاص است و اصل اصلاح‌طلبی باید تقویت شود اما اینکه تاکنون اصلاح‌‌طلبان فعلی چقدر توانستند موفق باشند از جمله مسائلی است که با آن دچار چالش هستیم.”

وی با اشاره به تصویب اساسنامه پارلمان اصلاحات می‌نویسد “تصویب پارلمان اصلاحات و جمع بندی صرف تمام احزاب اصلاح طلب کنار یکدیگر چاره کار نیست. چاره کار تعیین یک سری شاخص‌های معین برای اصلاح طلبی است. هدف این پارلمان باید شکل‌گیری شاخص‌هایی باشد که برای آن با اهمیت است تا برای پیگیری این شاخص‌ها معیارهای مبنا را نگاه کنیم و ببینیم که این شاخصها چقدر با معیارهای مبنا مطابقت دارد.”

بزرگ‌ترین اشتباه اصلاح‌طلبان
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با بیان اینکه عدم تعریف شاخص، بزرگترین اشتباه اصلاح‌طلبان بوده است، تصریح می‌کند “تنها شاخص جریان اصلاحات هموار کردن مسیر برای رسیدن اعضا به مدیریت یا پستی مهم بوده است. طبق همین روال اگر پست مدیریتی گرفتیم فکر کردیم که در اصلاحات موفق هستیم بنابراین زمانی که فرد اصلاح طلبی به قدرت رسیده به این علت که برنامه‌ای مشخص به وی ارائه نشده هیچ کار مثبتی نتوانسته انجام دهد.”

ترکان با اشاره به شروع به کار مجدد شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان می‌افزاید “اولین قدم شورای عالی اصلاح طلبان برای هم قسم شدن هدف‌گذاری برای برنامه شاخص‌ها و ارزیابی از آنهاست. متأسفانه تاکنون شاخص اصلاح‌طلبان تنها به سهم خواهی محدود شده است که نتیجه آن بازتاب خوبی در جامعه نداشته است.”

وی ضمن اعتراف به نا امیدی مردم از لیست امید در انتخابات مجلس، ادامه می‌دهد “بسیاری از مردم به برخی نفرات لیست امید بدون آنکه آنها را بشناسند رأی دادند زیرا تنها امیدواری آنها این بود که اصلاح‌طلبان برنامه و طرح مشخصی برای ساماندهی به مسائل داشته باشند. امیدواری که خیلی زود به ناامیدی منجر شد.”

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با اشاره به بی‌برنامگی جریان اصلاحات برای پست‌های مدیریتی خاطرنشان می‌کند “اگر وزیر جدید رفاه و کار را هم ۱۰۰ درصد اصلاح‌طلب انتخاب کنند، فایده‌ای نخواهد داشت چرا که وزیر اصلاح‌طلب هم در صورتی که شاخص معینی برایش تعریف نشده باشد نمی‌تواند کاری از پیش ببرد زیرا تاکنون هیچ برنامه‌ای از طرف اصلاح‌طلبان برای وزارتخانه‌ها تعریف نشده است.”

به گزارش تسنیم عباس عبدی از تحلیلگران برجسته جریان اصلاحات نیز روز گذشته در یادداشتی با تحلیل عملکرد و وضعیت دولت روحانی نوشته بود” اصلاح طلبان در سال ۹۲ با حمایت از روحانی در واقع روغن ریخته را نذر امامزاده کردند تصریح کرده بود ” اصلاح‌طلبان آرای خود را نه از روی طیب خاطر، بلکه از روی محدودیت گزینه‌ها به روحانی دادند و اکنون دیگر دلیلی نمی‌بینند که تا پایان کار، هزینه وضعیتی را بپردازند که به طور مستقیم به خودشان مربوط نیست. اصلاح طلبان در یک وضعیت بن‌بست و یا حداقل متناقض و پیچیده قرار گرفته‌اند.”

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.