پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 9 April , 2020
امروز : پنج شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹ - 16 شعبان 1441
شناسه خبر : 37604
  پرینتخانه » سیاست تاریخ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۸:۳۹ | ارسال توسط :
جعفرزاده ایمن آبادی:

باید نهضت استیضاح را تعطیل کنیم/ بگویند با بی وزیر کردن این وزارت خانه های مهم چه خدمتی به کشور کرده اند؟

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مرور زمان نشان داد که آقایان ربیعی و کرباسیان در شرایط ایجاد شده مقصر نبودند یا قصورشان تا حدی نبود که استیضاح شوند، تصریح کرد: این جمع بندی ها نشان می دهد استیضاح های دیگر هم برای مردم نفعی نخواهد داشت و باید این نهضت استیضاح که در مجلس راه افتاده است، تعطیل شود.
باید نهضت استیضاح را تعطیل کنیم/ بگویند با بی وزیر کردن این وزارت خانه های مهم چه خدمتی به کشور کرده اند؟

راه سوم: عضو فراکسیون مستقلین مجلس گفت: با استیضاح وزرا چه گلی به سر مردم زدیم؟ باید نهضت استیضاح را تعطیل کنیم و در کنار دولت مشکلات جامعه را حل کنیم نه اینکه چوب لای چرخ دولت بگذاریم. نباید یکی پس از دیگری کوپن های مجلس را بسوزانیم با این نیت که به جامعه بگوییم ما در بروز مشکلات نقشی نداشتیم و همه تقصیرها به گردن دولت است.

غلامعلی جعفرزاده درباره دو وزارتخانه ای که بعد از استیضاح وزرایش با سرپرست اداره می شوند اظهار کرد: از اول با استیضاح وزرا مخالف بودم . استیضاح کنندگان الان بگویند با بی وزیر کردن این وزارت خانه های مهم چه خدمتی به کشور کرده اند؟ پاسخ دهند این نهضت استیضاح تا کجا قرار است ادامه داشته باشد؟ این کوپن های استیضاح که یکی بعد از دیگری سوزانده شد چه دردی از جامعه دوا کرد؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین افزود: همکاران عزیز تا کی قرار است بر طبل استیضاح بکوبند؟ آنها که به دنبال استیضاح وزرای دیگر هستند بگویند در دو استیضاح قبلی چه خدمتی به مردم و جامعه کارگری کردند و حالا به دنبال چه چیز دیگری هستند که همچنان می خواهند به این روند ادامه دهند؟

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مرور زمان نشان داد که آقایان ربیعی و کرباسیان در شرایط ایجاد شده مقصر نبودند یا قصورشان تا حدی نبود که استیضاح شوند، تصریح کرد: این جمع بندی ها نشان می دهد استیضاح های دیگر هم برای مردم نفعی نخواهد داشت و باید این نهضت استیضاح که در مجلس راه افتاده است، تعطیل شود.

جعفرزاده تاکید کرد: باید در شرایط جنگ اقتصادی وحدت و وفاق خود را حفظ کنیم و در کنار دولت قرار بگیریم و بدون اینکه در مجلس چوب لای چرخ آن بگذاریم، اجازه دهیم به کارش برسد. همچنین بدون تضعیف دولت باید به فکر رفع ایرادها و تقویت آن باشیم تا بتوانیم با کمک یکدیگر مشکلات و دغدغه های مردم را حل کنیم.

او ادامه داد: استیضاح ها هیچ نفعی برای مردم ندارد و فقط مایه خسارت هستند. جامعه کارگری بی سرپرست است و در جنگ اقتصادی، به دلیل این استیضاح ها شورای اقتصادی ما تعطیل شده است، آیا این اسمش خدمت به مردم است؟

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین تاکید کرد که این کار غلط است و به مردم ضرر می رساند و هیچ نفعی ندارد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: بانک مرکزی ما در این شرایط بدون متولی ناظرعالی است و سازمان امور مالیاتی در زمان عدم فروش نفت که تنها منبع درآمد کشور است فاقد ناظر عالی است. وزیر اقتصاد ناظر عالی سازمان مالیاتی و بانک مرکزی و گمرک کشور است. این همکاران با این استیضاح همه سازمان ها را بدون سرپرست کرده اند که چه اتفاقی بیفتد؟! کجای این کار خدمت رسانی به مردم است؟ چرا باید شورای حقوق و دستمزد کارگری تعطیل شود؟

جعفرزاده اظهار کرد: نه اینکه ما نخواهیم از اهرم نظارتی مجلس استفاده کنیم، ولی از این اهرم باید در زمانی استفاده کرد که خیانتی شده باشد. در حال حاضر شرایطی نیست که دولت را کوچک کنیم. از اول گفتم باید به فکر مردم باشیم نه نشان دادن قدرت خودمان. با این استیضاح ها قدرتمان را نشان دادیم ولی چه نفعی برای مردم داشت؟

این نماینده دور نهم و دهم مجلس یادآور شد: در سوال هم ۴ کارت زرد به رئیس جمهوری دادیم، چه گلی به سر مردم زدیم؟ این کار چه نفعی داشت؟ جز ایجاد کدورتی بین دولت و مجلس به وجود آورد.

جعفرزاده تاکید کرد: ما نیاز به وفاق داریم و وقتی ترامپ پریشان احوال ستاد جنگش را در خزانه داری ایالات متحده خوابانده است، خزانه دار ما سرپرست یک وزارت بزرگ است و ما بار بزرگ دیگری به دوشش گذاشته ایم.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس اظهار کرد: از همکارانمان خواهش می کنم نهضت استیضاح را تعطیل کنند و در کنار دولت کمک کنیم مشکلاتش را حل کند تا بتواند به داد مردم برسد. این سنگ اندازی ها فرار به جلو است و همکارانمان در مجلس با این استیضاح ها می خواهند به مردم بگویند «کی بود، کی بود؟ ما نبودیم» در حالی که مردم می گویند شما همه با هم بودید و کسی مبرا از ایجاد این شرایط نیست.

خط اعتدال

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.