پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 27 June , 2019
امروز : پنج شنبه, ۶ تیر , ۱۳۹۸ - 24 شوال 1440
شناسه خبر : 38644
  پرینتخانه » آخرین اخبار, سیاست تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۸:۵۶ | ارسال توسط :
سخنگوی حزب اتحاد ملت:

اصلاح طلبان با خون دل به مسئولیت رسیده اند!/ منافع اعضاء اولویت سوم ماست

ایسنا نوشت: سخنگوی حزب اتحاد ملت گفت: چشم پوشی از منافع حزبی-گروهی-جناحی برای تحقق منافع ملی بازی برد-برد برای همه مردم کشور است.
اصلاح طلبان با خون دل به مسئولیت رسیده اند!/ منافع اعضاء اولویت سوم ماست

راه سوم : حسین نورانی‌نژاد در ارتباط با ضرورت پرهیز از پرداختن به منافع حزبی-جناحی به جای توجه به منافع ملی اظهار کرد: ما در حزب اتحاد ملت بر سر یک اصل اصولی توافق کردیم؛ استراتژی ما این بوده که ترجیح اول ما منافع ملی‌است سپس منافع اصلاحات و پس از این دو منافع اعضاء.

وی ادامه داد: این بدان معنا نیست که بین این موضوع‌ها تضاد می بینیم ،‌گاهی این‌ها در امتداد یک‌دیگر هستند. موضوع این است که منافع اصلاح‌طلبان را بعد از منافعی که برای کل مردم وجود دارد می بینیم ، اولویت در این موضوع ها اهمیت دارد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ممکن است در جایی اصلاح‌طلب را در جایگاهی نگذاریم علی رغم توانمندی‌اش اما این کار باعث تقویت منافع ملی شود؛ یا در جایی از سودی برای حفظ همبستگی ملی از سودی صرف نظر کنیم.

وی افزود: ما بر اساس رویکردهای اعتقادی و ملی همواره به منافع ملی بیش‌از منافع‌ حزبی توجه کردیم؛ این کار هم خیلی عجیب نیست از اصول اصلاح‌طلب است که بر مدارا و اهمیت منافع ملی به جای منفعت جزبی-گروهی تاکید می کند.

نورانی‌نژاد ادامه داد: اگر همه به این موضوع‌ قائل باشند و به آن جامه عمل بپوشانند سودی به دست می آید که به نفع همه جناح‌ها، احزاب و مردم کشور می شود. در واقع بازی برد بردی است برنده‌اش همگان خواهند بود.

وی با اشاره به روند تکامل جریان اصلاحات طی سالیان گذشته گفت: اگر امروز اصلاح طلبی در جایی مسئولیتی دارد، آن مسئولیت امانتی است که با خون دل به او رسیده است و نباید با این موضوعات به عنوان مسائل شخصی نگاه کرد. تبار اصلاحات به یک صد و خرده ای سال مشروطه خواهی باز می گردد. برای مسئولی که از طریق این راه مسئولیتی گرفته است باید امانت دار باشد و اصلا نباید شخصی با آن برخورد کند.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.