پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 27 June , 2019
امروز : پنج شنبه, ۶ تیر , ۱۳۹۸ - 24 شوال 1440
شناسه خبر : 39066
  پرینتخانه » اخبار برگزیده تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳ | ارسال توسط :
احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

برخی سازمان‌های ضد فساد، خود درگیر فساد شده‌اند/ تا سه سال آینده شرکت‌های اقتصادی نهادهای نظامی واگذار خواهد شد

برخی سازمان‌های مسئول که وظیفه جلوگیری از این فسادها را دارند خود درگیر فساد شده‌اند و به درستی عمل نمی‌کنند که نتیجه آن یک فساد سازمان یافته می‌شود.
برخی سازمان‌های ضد فساد، خود درگیر فساد شده‌اند/ تا سه سال آینده شرکت‌های اقتصادی نهادهای نظامی واگذار خواهد شد
راه سوم: یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی سازمان‌های مسئول که وظیفه جلوگیری از این فسادها را دارند خود درگیر فساد شده‌اند و به درستی عمل نمی‌کنند.

احمد توکلی در این باره اظهار کرد: اگر مسئولین ما خودشان به فساد آلوده شوند دیگر سیستم نمی‌تواند از خودش دفاع کند.
 

وی تأکید کرد: برخی سازمان‌های مسئول که وظیفه جلوگیری از این فسادها را دارند خود درگیر فساد شده‌اند و به درستی عمل نمی‌کنند که نتیجه آن یک فساد سازمان یافته می‌شود.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز فساد به صورت گسترش یافته که هر زمان به قسمتی از آن دست می‌زنید از ضد طرف صدا بلند می‌شود.

وی عنوان کرد: حضور مردم در صحنه‌های مختلف ضامن سلامت جامعه بوده و امروز مردم از همین رو کمک سازمان های مردم نهاد برای شفافیت و رسیدگی به فسادها می کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد در جامعه ما هزینه‌هایی دارد که باید آن را پرداخت کنیم ولی ناامید نباید شد.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ سؤالی در خصوص فعالیت‌های اقتصادی نهادهای نظامی کشور نیز افزود: شبهه‌هایی که به فعالیت‌های اقتصادی نهادهایی مانند سپاه وارد می کنند فقط در راستای دور کردن سپاه از مردم است. البته فعالیت‌های اقتصادی نهادهای نظامی در راستای این بوده که براساس قانون نهادهای نظامی در زمان صلح باید امکانات خود را در راستای توسعه کشور قرار دهند.

وی بیان کرد: با اطلاعاتی که بنده دارم تا سه سال آینده شرکت های اقصادی این نهادها واگذار خواهد شد و یا ادغام می شوند مانند ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه که در حال اجرا است.

توکلی با بیان اینکه رسالت اصلی مطبوعات باید انجام امر به ‌معروف و نهی از منکر باشد، گفت: به ‌قول امام علی (ع) اگر امر به ‌معروف و نهی از منکر تعطیل شود اشرار بر جامعه حاکم می ‌شوند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: رسانه‌ها باید بر عملکرد مسئولان نظارت داشته و تذکر دهند، این نظارت مستلزم این است که خود شفاف باشند همانطور که مقدمه هر عبادتی شفافیت و پاکی است امر به ‌معروف و نهی از منکر در مطبوعات باید با شفافیت و اطلاع لازم باشد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.