پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 6 June , 2020
امروز : شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹ - 15 شوال 1441
شناسه خبر : 39249
  پرینتخانه » آخرین اخبار, سیاست تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸ | ارسال توسط :
ناصر ایمانی:

جنگ اصلاح‌طلبان امکان بازتولید احمدی‌نژاد را می‌دهد

ناصر ایمانی درباره اظهارات اخیر جهانگیری مبنی بر اینکه "در دولت جایگاهی نداشته و نمی تواند کاری انجام دهد" گفت: جای تعجب و سوال است که در شرایط حساس کنونی کشور چرا معاون اول رئیس جمهور با طرح چنین موضوعاتی به دیگران این طور القا می کند که وی خیلی جایگاهی در دولت ندارد.
جنگ اصلاح‌طلبان امکان بازتولید احمدی‌نژاد را می‌دهد

راه سوم: ناصر ایمانی گفت: مواظب نباشیم ممکن است فردی کاندیدا شود که با یک حرکت هیجانی بتواند آرا مردم را جذب کند

ناصر ایمانی درباره اظهارات اخیر جهانگیری مبنی بر اینکه “در دولت جایگاهی نداشته و نمی تواند کاری انجام دهد” بهخبرآنلاین گفت: جای تعجب و سوال است که در شرایط حساس کنونی کشور چرا معاون اول رئیس جمهور با طرح چنین موضوعاتی به دیگران این طور القا می کند که وی خیلی جایگاهی در دولت ندارد.

 وی ادامه داد: خروجی این رفتارها به نفع دولت نبوده زیرا حضور آقای جهانگیری در دولت یک ضرورت قطعی است.

ایمانی ادامه داد: تصور می کنم اگر برآیند نظرات اصولگرایان را هم در نظر بگیرید موید آن است که با حضور جهانگیری در مجموعه دولت موافقند البته این به معنای رضایت از عملکرد معاون اول نیست اما آقای جهانگیری قدرت اجرایی بالایی دارد. بنابراین اگر نخواهیم با نگاه جناحی و سیاسی به موضوع نگاه کنیم همه دلسوزان کشور حضور آقای جهانگیری در دولت را به نفع کشور می دانند.

وی در توضیح علت اصرار اصلاح طلبان تندرو به خروج  جهانگیری از دولت، گفت: یکسری اختلاف نظرهای جدی درون اصلاح طلبان و طیف طرفدار دولت اعم از کارگزاران، اتحاد ملت و اعتدال و توسعه وجود دارد که گاهی این اختلاف نظرها به یک نقطه مشترک به اسم جهانگیری می رسد.

ایمانی با بیان اینکه شرایط  در دولت باید به گونه ای تنظیم شود که جهانگیری بتواند با قوت به کار خود ادامه دهد، گفت: اگرچه در مجموع هم اصولگرایان و هم طیف طرفدار دولت به عملکرد ایشان نقد دارند اما عدم حضور یا حضور نصفه نیمه ایشان به نفع دولت و شرایط کشور نیست.

امکان بازتولید احمدی نژاد وجود دارد

وی در پاسخ به مقایسه شرایط امروز کشور با سال های ۸۱ تا ۸۴ که منجر به پیروزی احمدی نژاد شد و نگرانی از بازتولید احمدی نژاد در انتخابات آینده، گفت: ببینید واقعیت این است که اگر مردم مجموعا از شرایط یک دولت ناراضی باشند معلوم نیست که چه فردی در انتخابات بعدی از صندوق آرا بیرون بیاید. ممکن است فردی کاندیدا شود که با یک حرکت هیجانی بتواند آرا مردم را جذب کند که به هیچ وجه به نفع کشور نیست بنابراین امکان بازتولید احمدی نژاد وجود دارد.

 ایمانی ادامه داد: در دولت دوم آقای خاتمی هم به دلیل برخی رفتارهای دولت و طرفدارانش کشور به نوعی به آشوب سیاست داخلی کشیده شد بنابراین مردم از شرایط احساس نارضایتی داشته و به دنبال کسی بودند که آرامش را به کشور و دولت بازگرداند، در این شرایط شخصی از صندوق بیرون آمد که هیچ کس حتی خودش هم تصور نمی کرد. این اتفاق هر زمان دیگر هم ممکن است رخ دهد بنابراین تاکید می کنم که عملکرد دولت ها و حامیانش برای تشکیل دولت بعدی بسیار موثر است.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: برای حفظ انسجام باید همراهی بیشتری بین دولت و اصلاح طلبان وجود داشته باشد تا در انتخابات ریاست جمهوری آینده شاهد این اتفاق نباشیم.

ایمانی با بیان اینکه مشکل اصلی این است که اصلاح طلبان و طیف طرفدار دولت نمی خواهند مسئولیت انتخاب خود را در حمایت از دولت بر عهده گیرند، افزود: اگر اصلاح طلبان و طیف طرفدار دولت مسئولیت حمایت از دولت را برعهده گیرند موضوع تا اندازه زیادی حل می شود، این گروه ها برای فرافکنی و تطهیر خود نزد مردم به پرخاشگری سیاسی می پردازند که در نتیجه آن شاهد بهم ریختگی سیاسی در دولت و نوعی جنگ داخلی بین طیف های مختلف اصلاح طلب هستیم.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: اگر طیف های مختلف اصلاح طلب مسئولیت حمایت از دولت را برعهده گیرند جنگ های داخلی گروه های طرفدار دولت فروکش کرده و فضا آرام می شود؛ در این شرایط دولت هم احساس تزلزلی در حمایت این گروه ها از خود نمی کند و حتی با قدرت به  کار خود ادامه می دهد اما اصلاح طلبان نمی خواهند مسئولیت اقدامات خود را برعهده گیرند.

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.