پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 3 June , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹ - 12 شوال 1441
شناسه خبر : 40800
  پرینتخانه » آخرین اخبار, سیاست تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱ | ارسال توسط :
شکوری راد:

اصلاح‌طلب‌ها بعد از سال ۸۸ در شرایط خیلی سختی قرار گرفتند/ عارضه امروز اصلاح‌طلبان «خودزنی» است

اصلاح‌طلب‌ها بعد از سال 88 در شرایط خیلی سختی قرار گرفتند و عملا داشتند از صحنه سیاسی رانده می‌شدند؛ اما با تدابیری که اندیشیدند توانستند هم حضور خود را تثبیت کنند و هم دستاوردهایی کسب کنند؛ بنابراین باید دستاوردها را قدر شناخت. البته نه به این معنی که از شخص به خصوصی قدر شناسی شود. منتقدان در مقدمه سخنان‌شان اگر توجه کرده باشند که اصلاح‌طلبان در چه شرایطی تصمیم می گیرند و بعد بگویند که بهتر از این هم میشد عمل کرد انتقادشان منصفانه است.
اصلاح‌طلب‌ها بعد از سال ۸۸ در شرایط خیلی سختی قرار گرفتند/ عارضه امروز اصلاح‌طلبان «خودزنی» است

راه سوم: دبیرکل حزب اتحاد ملت گفت: خودمان نباید خودمان را مضمحل کنیم و یا تحلیل برویم. باید روحیه خودمان را ارتقاء بدهیم. نباید به حرف دیگران توجه کرد. محافظه کاران به نوعی و براندازان هم به نوعی دیگر می خواهند اصلاحات را تخطئه کنند.

به گزارش جماران؛ دبیرکل حزب اتحاد ملت گفت: عارضه امروز اصلاح‌طلبان خودزنی کردن است؛ به این معنی که دستاوردها را نمی‌بینند یا ایرادات کار را بزرگ‌تر از آنچه که هست می‌بینند.علی شکوری‌راد با دفاع  از موضع حمایتی خود از انتخاب چهار زن به عنوان هیات رئیسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان درباره واکنش به رویکرد  منتقدان   مبنی بر این‌که اتفاق مهمی نیافتاده است و این چهار زن شخصیت‌هایی سیاسی هستند که در چند سال اخیر در چندین پست حضور داشتند و فقط در این پست‌ها جابه جا می‌شوند، گفت:  همیشه پس از کسب هر دستاوردی می‌توان گفت کار مهمی رخ نداده است و بیش از آن می شد انجام داد. اما باید نیمه پر لیوان را هم دید.

وی افزود: اصلاح‌طلب‌ها بعد از سال ۸۸ در شرایط خیلی سختی قرار گرفتند و عملا داشتند از صحنه سیاسی رانده می‌شدند؛ اما با تدابیری که اندیشیدند توانستند هم حضور خود را تثبیت کنند و هم دستاوردهایی کسب کنند؛ بنابراین باید دستاوردها را قدر شناخت. البته نه به این معنی که از شخص به خصوصی قدر شناسی شود. منتقدان در مقدمه سخنان‌شان اگر توجه کرده باشند که اصلاح‌طلبان در چه شرایطی تصمیم می گیرند و بعد بگویند که بهتر از این هم میشد عمل کرد انتقادشان منصفانه است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت:  زمانی که ما در جبهه مشارکت فعالیت می کردیم کاملا مشخص بود که این مجموعه  فعالیت های شاخص و موثری دارد، من همان زمان هم می‌گفتم، بله ما فعالیت‌های موثری می‌کنیم و همه نقش آفرینی ما را تحسین می کنند اما با توجه به مجموعه‌ی نیروهایی که گرد آورده‌ایم کارهای ما خیلی بزرگ محسوب نمی‌شود و باید فعالیت‌های بیشتری انجام بدهیم. راندمانمان باید بیشتر از این باشد. همه ما را تحسین می کنند اما ما خودمان نباید خود را تحسین کنیم.

وی افزود: حالا من می‌گویم در شرایط کنونی ، اصلاح‌طلبان خیلی ظرفیت دارند، خیلی کارهای بیشتری نسبت به آن‌چه که انجام دادند می توانستند انجام دهند؛اما این به آن معنا نیست که دستاوردهای آنان را نادیده بگیریم. من نه به قصد صرفا امیدآفرینی و تشویق، بلکه بر اساس واقعیت‌ها حرف می‌زنم. اصلاح‌طلبان دستاوردهای خوبی در سال‌های اخیر داشته‌اند. این دستاوردها را باید قدر شناخت  و گفت می توانیم بهتر از این هم باشیم، اما روحیه خود را نباید خراب کنیم. به نظر من بزرگ‌ترین مشکل امروز اصلاح‌طلب‌ها خودزنی است، آفت امروز اصلاح‌طلبان همین خودزنی است که دستاوردها را نمی‌بینند یا ایرادات را بزرگ‌تر از آنچه که هست می‌بینند.

وی ابراز عقیده کرد: برخی افق آینده را بیش از آن‌چه که هست تیره و تار می ‌بینند. در حقیقت این عارضه ضد حرکت است و ما باید خودمان را از این عارضه نجات دهیم. طبیبی نیست که از بیرون درمان کند باید از دورن این عارضه را پیدا و درمانش کنیم. همان‌طور که در همه زمینه‌ها تغییر نگرش برای انجام هر کار انرژی زیادی ایجاد می کند؛ باید با تغییر نگرش خیلی از مسائل را چاره کنیم.

دبیرکل حزب اتحاد ملت گفت: از اردیبهشت سال ۹۶ تا دی ماه همان سال در عرصه واقعیات جامعه خیلی اتفاق خاصی نیافتاده بود، همان کسانی که در انتخابات ۴۰میلیون رای به صندوق انداختند و ۲۴ میلیون رای به آقای روحانی دادند؛  انفعال دیماه را بروز دادند. واقعیت در بیرون این مقدار تغییر نکرده بود. ذهنیت مردم تغییر کرده بود. طی چند ماه تغییر نگرش رخ داد. همین نوع تغییر نگرش می‌تواند باعث تحول مثبت شود، بنابراین نیازمد تغییر نگرش در جامعه هستیم.

وی اظهار کرد: خودمان نباید خودمان را  مضمحل کنیم و یا تحلیل برویم. باید روحیه خودمان را ارتقاء بدهیم. نباید به حرف دیگران توجه کرد. محافظه کاران به نوعی و براندازان هم به نوعی دیگر می خواهند اصلاحات را تخطئه کنند. من بین اصلاح‌طلبان و اصلاحات تفکیک قائل می‌شوم می گویم ممکن است برخی از اصلاح‌طلبان دچار خطا یا لغزش شده باشند، اما اصلاحات تنها مسیر مطمئنی است که پیش پای ملت قرار دارد. پس این مسیر را نباید کور کنیم.

وی سپس گفت: الان از ۹ نفر اعضاء هئیت رئیسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان چهار نفر خانم هستند؛ من فکر نمی‌کنم در هیچ شورایی در این سطح، نسبت حضور خانوم‌ها به نزدیک ۵۰ درصد رسیده باشد.

دبیر کل حزب اتحاد ملت در پایان گفت: نمی شود انتظار داشت خانم‌های کمتر شناخته‌شده‌تر در این موقعیت قرار گیرند، اما خانم‌های شناخته‌شده‌تر می توانند راه را برای آنان باز کنند تا این محرومیت تاریخی برای زنان در عرصه مدیریت کم‌تر شود . این یک دستاورد مسلم است پس باید قدر شناخته شود.

شکوری‌راد پس از انتخاب چهار زن در ترکیب هیئت رئیسه شورای‌عالی اصلاح‌طلبان، در توییتی نوشت :  ٤از٩، این یک گام کاملا مثبت و رو به جلو برای استیفای جایگاه‌ زنان‌درمدیریت امور است. علاوه بر این ترکیب عمومی هیأت رئیسه شورایعالی سیاستگذاری سوم مناسب‌تر از گذشته است. در حالی ‌که محافظه‌کاران و براندازان در حداکثر تشتت هستند انسجام اصلاح‌طلبان فرآیند امیدبخشی را طی می‌کند.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.