پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 7 April , 2020
امروز : سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹ - 14 شعبان 1441
شناسه خبر : 41162
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸ | ارسال توسط :
رئیس جمهوری:

وقتی دشمن به خانه ما حمله کرده، نباید اختلاف‌های خانوادگی را مطرح کنیم

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز روز وحدت است، گفت: روزنامه‌ها، فضای مجازی و صداوسیما آزادند انتقاد کنند. آن‌هایی که دولت را نقد می‌کنند جایزه هم می‌گیرند. همه مردم باید حرف بزنند و انتقاد کنند، اما در عین حال کشورشان را دوست دارند.
وقتی دشمن به خانه ما حمله کرده، نباید اختلاف‌های خانوادگی را مطرح کنیم
راه سوم: حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور گفت: وقتی دشمن به خانه ما حمله کرده ما نباید اختلاف‌های خانوادگی را مطرح کنیم و دامن بزنیم. ممکن است اختلاف‌نظری هم باشد، اما همه حواسمان باید به رفع مشکلات مردم و اقتصاد مردم باشد و نباید در برابر دشمن تسلیم شویم و نباید در برابر فشار دشمن خود را ببازیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز روز وحدت است، گفت: روزنامه‌ها، فضای مجازی و صداوسیما آزادند انتقاد کنند. آن‌هایی که دولت را نقد می‌کنند جایزه هم می‌گیرند. همه مردم باید حرف بزنند و انتقاد کنند، اما در عین حال کشورشان را دوست دارند.

 حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه توسعه و برگزیدگان و افتتاح پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی استان گلستان در جمع فعالان اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و نخبگان استان اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم این فرصت امروز برای خدمت به مردم برای ما ایجاد شده و از محبت مردم استان و گنبدکاووس تشکر می‌کنم.

رئیس‌جمهور افزود: همه مسائل سیاسی و اجتماعی که امروز در این جلسه مطرح شد کاملاً درست است و در شرایط خاصی قرار داریم و امروز بحث اصولگرا، اصلاح‌طلب، اعتدال‌گرا و … نیست البته در جای خودش خوب است، اما امروز روز وحدت است.

روحانی گفت: وقتی دشمن به خانه ما حمله کرده ما نباید اختلاف‌های خانوادگی را مطرح کنیم و دامن بزنیم. ممکن است اختلاف‌نظری هم باشد، اما همه حواسمان باید به رفع مشکلات مردم و اقتصاد مردم باشد و نباید در برابر دشمن تسلیم شویم و نباید در برابر فشار دشمن خود را ببازیم.

رئیس جمهور اظهار کرد: نه باید در برابر دشمن تسلیم شویم و در برابر فشار دشمن نباید خود را ببازیم. زندگی فراز و نشیب زیادی دارد. گاهی سختی و مشکلات و گاهی هم راحتی داریم.

روحانی گفت: از این که بار مسئولیت را من و همکارانم برعهده داریم در این مقطع نه نگرانی دارم و نه از امید من کاسته می‌شود. به آینده کشور و انقلاب امیدوارم و از همه مشکلات عبور خواهیم کرد. همان‌طور که موفقیت‌هایی در سال‌های گذشته به دست آوردیم، در این دوران هم موفق خواهیم بود. آنان که حقوق ثابت دارند در سختی هستند، تلاش می‌کنیم مشکلات را کم کنیم هرچند قادر به صفر کردن آن نیستیم.

وی افزود: برای کشاورزان در خرید تضمینی گندم، قیمت را ۲۲ درصد افزایش دادیم. برای حقوق بگیران چه بازنشستگان و شاغلان ۲۰ درصد افزایش داشتیم. با این توان خواستیم مردم را یاری و کمک کنیم.

رئیس جمهور اظهار کرد: ۷ هزار میلیارد تومانی که برای رفع فقر در نظر گرفتیم و اعتباراتی که برای اشتغال پیش بینی شده است، برای این است که مشکلات مردم کم شود.

وی افزود: آلمان وقتی پیشرفت کرد که در جنگ جهانی دوم این کشور نابود و تقسیم شد، اما همه به میدان آمدند و تلاش کردند و امروز یک کشور توسعه‌یافته شدند. ژاپن هم همین وضعیت را پیدا کرد. خیلی از کشور‌ها و ملت‌ها روز‌های سختی داشتند. ملت ایران از سال ۸۲ که عراق اشغال شد توسط بوش‌پسر تاکنون، هنوز هم عراقی که مستقل است آزاد آزاد نیست و نمی‌تواند آمریکایی‌ها را بیرون کند.

رئیس جمهور اظهارداشت: با نخست وزیر قبلی‌اش در بغداد بحث می‌کردم که خوشبختانه از فصل ۷ خارج شدید، گفت: ما هنوز خارج نشدیم. عراق در همه این سال‌ها از فشار سازمان ملل خارج نشده است. اما ما در مذاکرات از فصل ۷ سازمان ملل خارج شدیم که این افتخاری برای دیپلماسی ما است. ایران تنها کشوری است که از فصل ۷ با قدرت خارج شد، نه گذاشتیم جنگ شود نه اشغال شود.

وی افزود: در دادگاه لاهه برابر آمریکا توانستیم بایستیم و در ۲ مرحله موفقیت به دست آوردیم. هنوز یک مرحله دیگه باقی مانده، اما در ۲ مرحله قبل دادگاه لاهه به نفع ملت ایران رأی داده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: از مشکلات عبور خواهیم کرد، امروز زمان وحدت و همدلی است. امروز همه جناح‌ها باید دست به دست هم دهیم و متحد باشیم و مقابل افرادی که به استقلال ایران چشم طمع دوختند و دوست دارند ایران به ۴۰ سال گذشته برگردد و هرکاری دوست دارند انجام دهند.

وی افزود: در فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، جوانان، بانوان، اقوام، احزاب و مذاهب باید حضور داشته باشند. امروز افتخار دولت است که هم سفیر خانم و هم اهل سنت و هم فرماندار اهل سنت و معاون در سطوح مختلف داریم. این وظیفه ماست. همان‌طور که در زمان انتخابات همه را دعوت می‌کنیم و می‌گوییم که وظیفه شرعی و انقلابی است. مردمی که پای صندوق آمدند حرف، نظر، نقد دارند. دولت یازدهم و دوازدهم بیشترین انتقادپذیری را در تاریخ ایران داشته است. روزنامه‌ها، فضای مجازی و صداوسیما آزادند انتقاد کنند. آن‌هایی که دولت را نقد می‌کنند جایزه هم می‌گیرند. همه مردم باید حرف بزنند و انتقاد کنند، اما در عین حال کشورشان را دوست دارند. انقلاب را شما پیروز کردید و در جنگ پیروز شدید.

روحانی اظهار داشت: در این استان استعداد‌های فراوانی وجود دارد که باید از آن‌ها استفاده شود. استانی که در لب ساحل قرار گرفته چرا باید این استان تشنه باشد. اولویت با استانی است که کنار دریای خزر قرار دارد. آب را شیرین کنیم. گفتم این اولویت مردم استان گلستان است که آنان در کنار دریا قرار دارند، دولت آب آشامیدنی را هرچه باشد می‌خرد.

وی گفت: اگر در این استان ۵۰۰ هکتار گلخانه ایجاد شود صندوق توسعه حاضر است تسهیلات را پرداخت کند. من هم قبول می‌کنم و ما هم در هیئت امنا تصویب می‌کنیم.

رئیس جمهور افزود: اینکه گفته شد اینجا طرح گردشگری را دنبال کنیم. یکسری مباحث مطرح است، محیط زیست نظراتی دارد و شاید برخی اوقات سخت‌گیری‌هایی کند که من هم مخالفم. در مورد آشوراده خیلی بحث کردیم و به توافقی رسیدیم و همه طرح‌های گردشگری در چارچوب الزامات زیست محیطی انجام شود و مرکز گردشگری برای همه مردم ایران و اشتغال مردم استان اثرگذار خواهد بود.

روحانی گفت: طرح پارک ملی گلستان بسیار مهم است و یکی از ذخیره‌های طبیعی خدادادی است که باید از آن حفاظت و حراست کنیم. وزیر ارتباطات اعلام کرد سلامت و آتش‌سوزی جنگل‌ها را رصد خواهیم کرد. ماهواره‌ای که قرار است به زودی به فضا پرتاب شود یکی از کارکردهایش همین مسئله است.

وی اظهار کرد: موضوعات گردشگری بسیار مهم است، تا تحرک خوبی برای اشتغال نشاط و زندگی مردم باشد.

رئیس جمهور گفت: برخی از قول‌های سفر قبل را مانند طرح زهکشی را اجرایی کردیم. در آن سفر بحث ۲۲ هزار هکتار را مطرح کرده بودم، اما اکنون ۳۴ هزارهکتار اجرا شده است.

روحانی بیان کرد: آشوراده را هر چند تأخیر دارد، دنبال کردیم. در بحث راه‌آهن اقدامات خود را انجام دادیم برای ارتباط راه‌آهن گرگان به مشهد برای حمل بار و مسافر دارای اهمیت است. مطالعات انجام شده و حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. با یک فاینانسور خارجی به توافق رسیدیم، اما حوادث ماه‌های اخیر کار را به تعویق انداخته است. اگر سرمایه‌گذاری از داخل بیاید ما از آن استقبال می‌کنیم. هم صندوق و هم دولت نیز کمک خواهند کرد.

وی گفت: در موضوع مسکن، مسکن با سود ۲ درصدی امکان ندارد. برخی‌ها فکر می‌کنند بانک‌ها پولدار هستند، منابع بانک‌ها از محل سپرده‌گذاری مردم است. اگر ۲۰ درصد باشد، ۱۸ درصد باقی مانده را چگونه تأمین کنیم.

رئیس جمهور افزود: در بحث مسکن اولی‌ها آن‌هایی که سپرده‌گذاری کردند در بانک مسکن وام ۶ درصدی به آنان پرداخت می‌کنیم. در این شرایط این کار بزرگی است.

وی افزود: با استاندار گلستان صحبت کردم، هم استاندار و هم شهرداری‌ها و هم دولت کمک خواهد کرد. الان اراده جدی تری در وزارت مسکن وجود دارد، وزیر قول داده است در دولت دوازدهم ۹۰۰ هزار واحد مسکونی را یا تکمیل می‌کنم و یا می‌سازم که ما به او کمک می‌کنیم.

روحانی گفت: دولت نمی‌خواهد خانه‌سازی کند، باید مردم و توسعه گران سرمایه گذاری کنند و دولت خدمات برق، آب، فاضلاب، مدرسه، مسجد و … را تأمین می‌کند. هرکجایی که بتوانیم زمین مجانی را در اختیار می‌گذاریم. اگر در گرگان یا هر جای دیگر زمین دولتی داریم می‌توانیم رایگان در اختیار توسعه گران برای بافت فرسوده و خانه اولی‌ها قرار دهیم. اول سلامت مردم مهم است و مصرف انرژی نیز کاهش پیدا کند، تأمین رفاه مردم، ایجاد ثروت، راحتی، امنیت وحتی زیبایی شهر از اهداف ماست. در این مسئله جدی خواهیم بود. دست به دست هم دهیم.

وی افزد: بانک‌ها اقدامات خوبی انجام دادند به امضا‌های امروز عمل کنند. استاندار از تسهیلاتی که در یکسال اخیر به گلستانی‌ها دادند راضی هستند. هرچند ما با بانک‌ها دعوا هم داریم. شاهد ایرانی آبادتر و گلستانی پرگل‌تر خواهیم بود.

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.