پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 6 April , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹ - 13 شعبان 1441
شناسه خبر : 41402
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴ | ارسال توسط :
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری:

بیان اولویت حجاب برای مردان بر اساس اصول اسلام است

رئیس جمهوری در وزارت ارتباطات بر اساس اصول دین اسلام گفت که حجاب اول برای مرد است و او نیز باید از نگاه خود حفاظت کند؛ اما هر کس از این صحبت ها برداشتی داشت و آن را بر اساس منافع خود منعکس کرد.
بیان اولویت حجاب برای مردان بر اساس اصول اسلام است

راه سوم: رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهوری در وزارت ارتباطات بر اساس اصول دین اسلام گفت که حجاب اول برای مرد است و او نیز باید از نگاه خود حفاظت کند؛ اما هر کس از این صحبت ها برداشتی داشت و آن را بر اساس منافع خود منعکس کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید رضا اکرمی پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، در رابطه با واکنش های به صحبت های اخیر رئیس جمهوری، اظهار داشت: باید از حاشیه سازی بپرهیزیم و برای حل مشکلات کشور همه دست به دست هم بدهیم و یکصدا حرکت کنیم و البته برخی بحث ها مخصوصا مسائل دینی باید در حوزه علیمه مطرح شوند.
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری افزود: در رابطه با صحبت های رئیس جمهوری، دولت اطلاعیه ای صادر و اصل صحبت ها را منتشر کرده است که این اطلاعیه بدون شک حاشیه سازی ها را کم خواهد کرد.
اکرمی با اشاره به حاشیه های ایجاد شده در این رابطه گفت: ما اصول اساسی را رها کرده ایم و به مسائل فرعی می پردازیم؛ مساله اصلی کشور گرانی، بیکاری، اختلاس و نبود نظارت است.
وی با بیان اینکه ایران کشوری غنی است، توضیح داد: ۷۵ درصد مشکلات امروز کشور داخلی و ۲۵ درصد آنها خارجی هستند. باید این دوعرصه را از هم جدا کنیم؛ برای حل مشکلات داخلی همه دست به دست هم بدهیم و از پرداختن به مسائل فرعی بپرهیزیم.
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: دولتمردان به خوبی به فکر مشکلات خارجی کشور هستند و مدام برای حل آنها تلاش می کنند؛ اما می بینیم که دشمنان ما برای لطمه زدن به ایران اسلامی هر روز از راه جدیدی وارد می شوند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه اول بهمن در وزارت ارتباطات صحبت هایی در رابطه با حجاب و رسانه ها مطرح کرد که باز نشر تقطیع شده این صحبت ها با واکنش هایی همراه بود.
پس از انتشار این واکنش ها دفتر رئیس جمهوری با صدور اطلاعیه ای درباره سخنان روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: انتظار می رود هرگونه روایت یا قضاوت در مورد این سخنان با مراجعه به متن سخنرانی صورت پذیرد و افراد تحت تاثیر روایت های غیر مستقیم یا تحریف و تقطیع شده ای که گاه با انگیزه ای سیاسی و تخریبی از سوی برخی جریان ها صورت می گیرد، واقع نشوند.

|
کلید واژه ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.