پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 6 April , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹ - 13 شعبان 1441
شناسه خبر : 41405
  پرینتخانه » آخرین اخبار, سیاست تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸ | ارسال توسط :
علی مطهری:

ترسیم خطوط قرمز مصنوعی آفت انقلاب است

وی به آنچه که دور زدن قانون توسط برخی نهادها نامید اشاره کرد و گفت: نهاد قانون گذار مجلس شورای اسلامی است اما اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی با وضع قانون از سوی خود یک دانشجو را از ادامه تحصیل بازداشته و یا شورای عالی امنیت ملی به جای قوه قضاییه تصمیم می گیرد و حکم و مجازات تعیین می کند؛ صحیح نیست و این رویه ها باید اصلاح شود.
ترسیم خطوط قرمز مصنوعی آفت انقلاب است

راه سوم: نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی معتقد است که ترسیم خطوط قرمز مصنوعی و سختگیری بی مورد در مواجهه با منتقدان و مخالفان یکی از آفتهای فراروی نظام است و این رویه باید اصلاح شود.

 علی مطهری امروز پنجشنبه در کنگره مجمع وفاق و توسعه استان گلستان در کانون طه گرگان گفت: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب شکوهمند ایران تحقق آزادی بود و خوشبختانه توفیقات زیادی داشته ایم اما برخی رویه های اشتباه نیازمند اصلاح است.
وی افزود: تاکنون روند سینوسی آزادی به نوعی بوده که سطح آزادی مطلوب وجود داشته و در برهه هایی نیز با ترسیم خطوط قرمز مصنوعی به آزادی منتقدان لطمه وارد شده است.
مطهری با ذکر مثالی گفت: اخیرا دادستان کشور بر علیه یکی از مسوولان به سبب یک اظهار نظر اعلان جرم کرد که چرا گفته از حصر فقط یک پوسته باقی مانده است؛ این روش درست نیست و باید اصلاح شود؛ بر فرض که آن مسوول اشتباه کرده؛ رویه برخورد و اعلان جرم صحیح نیست و نمی شود دهانها را بست.
به اعتقاد نایب رییس مجلس یکی از دیگر از چالش ها حاکمیت دوگانه است مثلا برای بررسی تخلف یک مجله یا روزنامه هیات نظارت بر مطبوعات داریم؛ اینکه یک روزنامه در هیات مربوطه به یک تذکر یا اخطار محکوم شود و در مقابل دادستان حکم به تعطیلی آن می دهد قابل قبول نیست.
وی به آنچه که دور زدن قانون توسط برخی نهادها نامید اشاره کرد و گفت: نهاد قانون گذار مجلس شورای اسلامی است اما اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی با وضع قانون از سوی خود یک دانشجو را از ادامه تحصیل بازداشته و یا شورای عالی امنیت ملی به جای قوه قضاییه تصمیم می گیرد و حکم و مجازات تعیین می کند؛ صحیح نیست و این رویه ها باید اصلاح شود.
نایب رییس مجلس همچنین گفت: پس از انقلاب توفیقاتی زیادی در کشور حاصل شد که یکی از آنها توفیق نسبی در عدالت است اما با این وجود شکاف طبقاتی بیشتر شده و توفیق قابل قبولی در زمینه ترمیم شکاف اقتصادی نداشته ایم.
مطهری با بیان اینکه پس از طرح مباحثی در دوران تبلیغات ریاست جمهوری دوره قبل اعتماد مردم کم شده است، گفت: اینکه در تلویزیون یک مسوول نظام را متهم کنیم موجب سلب اعتماد عمومی می شود.
وی اظهار داشت: با بررسی های صورت گرفته مشخص شد که کمتر از چهارصد نفر از حقوق های غیر متعارف استفاده کردند و البته پول ها برگشت داده شد اما اثر منفی آن به دلیل همین تبلیغات، زیاد بود.
وی ابراز داشت: قاطبه مدیران نظام جمهوری اسلامی پاک دست هستند و اینکه برای دست یابی به قدرت به هر وسیله ای متوسل شده و حاکمیت را زیر سوال ببریم، قابل قبول نیست.
مطهری گفت: اینکه در شرایط سخت تحریم دولت را خائن بدانیم و یا مدیریت آن را زیر سوال ببریم درست نیست و باید با وحدت به دشمن نشان دهیم که تحریم فایده ندارد؛ آنها باید بفهمند که تحریم بی اثر بوده؛ موضوعی که هم اینک برخی از سیاستمداران آمریکایی بیان کرده و در روزنامه های آنها منعکس شد.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه نقش ایران را در مناسبات جهانی پررنگ و قوی کرد، جایگاه اسلام را هم در دنیا ارتقا داد.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با وجدان بیدار و فطرت پاک مردم پیروز شد و محدود به قشر و صنف خاصی نبوده و نیست، گفت: نمی توانیم بگوییم انقلاب محدود به محرومان بود چراکه به پولدارها هم تعلق دارد و اساسا همه افراد جامعه صاحب انقلاب هستند.
مطهری از اقشار مختلف مردم خواست در راه پیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند.
به گزارش ایرنا در این نشست عنوان شد که مجمع وفاق و توسعه استان گلستان با اخذ مجوز از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب وزارت کشور فعالیت سیاسی خود را آغاز کرده است.

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.