پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 5 April , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹ - 12 شعبان 1441
شناسه خبر : 41521
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲ | ارسال توسط :

انتخاب سفیرانی از بانوان و اهل سنت در دولت دکتر روحانی، اقدامی بی سابقه و افتخارآمیز در دولت تدبیر و امید

از آنجا که مخالفان دولت اعتدال همواره به دنبال مستمسک هایی برای عیب جویی و اشکال تراشی برای این دولت هستند، تلاش می کنند که حتی اقدامات مثبت و ارزشمند دولت در زمینه بکارگیری بانوان در پست های مدیریتی در سطوح ارشد و میانی را با بهانه هایی به مسایل دیگری ارتباط دهند و آن را مخدوش و تخریب نمایند. از آن جمله می توان به توییت «عبدالله گنجی» مدیرمسئول روزنامه جوان اشاره کرد که پس از انتخاب دو سفیر زن و دو سفیر اهل سنت توسط دولت دوازدهم که تنها در این دولت اتفاق افتاده را «ریاکاری» و «منت گذاشتن» بر اهل سنت و قوم بلوچ خوانده است!!
انتخاب سفیرانی از بانوان و اهل سنت در دولت دکتر روحانی، اقدامی بی سابقه و افتخارآمیز در دولت تدبیر و امید
راه سوم: استفاده از ظرفیت و توانمندی بانوان ایرانی در پست های مدیریتی همواره یکی از رویکردهای دولت تدبیر و امید بوده است؛ چراکه ۵۰ درصد از توان اجتماعی و علمی جامعه بانوان هستند و باید به این توانمندی توجه بیشتری شود. این در حالی است که متأسفانه در گذشته کمتر به بخش بزرگی از توان جامعه که بانوان هستند توجه شده بود. لذا با توجه به درخواست نقش های بیشتر، کلیدی تر و هویتی تر برای بانوان ما، استفاده از توان مدیریتی آنان و ایجاد فرصت برای مشارکت آنان در امور مدیریتی و اجرایی در دستور کار دولت دوازدهم قرار دارد. تا جایی که بخش عمده ای از اشتغال ایجاد شده در سالهای اخیر برای زنان بوده است.
از آنجا که مخالفان دولت اعتدال همواره به دنبال مستمسک هایی برای عیب جویی و اشکال تراشی برای این دولت هستند، تلاش می کنند که حتی اقدامات مثبت و ارزشمند دولت در زمینه بکارگیری بانوان در پست های مدیریتی در سطوح ارشد و میانی را با بهانه هایی به مسایل دیگری ارتباط دهند و آن را مخدوش و تخریب نمایند. از آن جمله می توان به توییت «عبدالله گنجی» مدیرمسئول روزنامه جوان اشاره کرد که پس از انتخاب دو سفیر زن و دو سفیر اهل سنت توسط دولت دوازدهم که تنها در این دولت اتفاق افتاده را «ریاکاری» و «منت گذاشتن» بر اهل سنت و قوم بلوچ خوانده است!! وی حتی با زبان نکوهش نوشت: «یک خانم بلوچ سنی را سفیر گذاشتند . روحانی در یک اقدام بی سابقه آن را در دولت طرح کرد و ظریف نیز در یک اقدام بی سابقه با او عکس گرفت و منتشر کرد. صادقانه بگویم سفیر گذاشتن خوب است؛ اما این ریاکاری(!) را نباید به اهل سنت و یا قوم بلوچ فروخت.(!) خب مثل انتصاب بقیه هموطنان سفیر عمل کنید.» (!!!!)
جناب گنجی این مسئله را کتمان کرده که این رفتار رییس جمهور و وزیر خارجه دولت اعتدال- ضمن آن که اقدام و رفتاری مرسوم است که برای همه سفرا انجام می شود- می تواند از جهت گرامیداشت مقام بانوان و احترام به برادران و خواهران اهل سنت و تشویق سایر وزرا و نیز قوا و سازمانها و نهادهای دیگر، بسیار ارزشمند و مفید باشد و موجب نزدیکی و تألیف قلوب بین هموطنان شیعه و سنی نیز گردد. ظاهراً جناب گنجی یادشان رفته بود که در گذشته از بی توجهی دولت های محبوب خود در زمینه بی توجهی به بانوان و اهل سنت انتقاد کنند!!
در این زمینه معاون سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به عبدالله گنجی به درستی نوشت: «قطعاً در انتخاب سفیر جمهوری اسلامی ایران هیچ منتی بر مذهب یا قومیتی نیست؛ اما یادمان باشد تنها دولت آقای روحانی این افتخار را دارد که دو سفیر زن و دو سفیر اهل سنت معرفی کند. ضمناً همه سفرا هم قبل از عزیمت وزیر خارجه را می بینند و عکس یادگاری رسمی می گیرند.»
با توجه به اینکه فقط در دولت روحانی این اتفاق ارزشمند صورت گرفته و سهم اقوام و زنان رعایت شده است و نیز انتخاب یک زن بعنوان سفیر این پیام را در سطح جهان منعکس خواهد کرد که زنان در جامعه ایران، در سطوح عالی مدیریتی کلان به کار گرفته می شوند، این امید و انتظار برای همگان ایجاد شده که دولت تدبیر و امید بدون توجه به بهانه تراشی ها و تخریب مخالفان دولت، به روند انتخاب مدیران ارشد از میان بانوان و اقلیت های مذهبی ادامه دهد تا در سایه مشارکت همگانی و همدلی و وفاق آحاد مردم کشورمان، شاهد رشد و توسعه در همه زمینه ها باشیم.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.