پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 24 January , 2020
امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸ - 29 جماد أول 1441
شناسه خبر : 41895
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۲ | ارسال توسط :
سید رضا صالحی امیری:

نیازمند انسان‌های توسعه یافته هستیم/ انسان توسعه یافته اعتدال گراست

راه سوم: مشکل اصلی چهار دهه انقلاب اسلامی، عدم توسعه انسانی است و ایران را باید در دهه پنجم با شاخصه‌های تمدنی، فرهنگی و ورزشی به دنیا معرفی کنیم. ✔️ما نیازمند هستیم که در دهه پنجم با گفتمان جدیدی با جامعه و دنیا سخن بگوییم و استراتژی و سیاست جدیدی در داخل کشور، منطقه و […]

نیازمند انسان‌های توسعه یافته هستیم/ انسان توسعه یافته اعتدال گراست

راه سوم: مشکل اصلی چهار دهه انقلاب اسلامی، عدم توسعه انسانی است و ایران را باید در دهه پنجم با شاخصه‌های تمدنی، فرهنگی و ورزشی به دنیا معرفی کنیم.

✔️ما نیازمند هستیم که در دهه پنجم با گفتمان جدیدی با جامعه و دنیا سخن بگوییم و استراتژی و سیاست جدیدی در داخل کشور، منطقه و دنیا داشته باشیم.

✔️در این دهه باید ایران را با شاخصه تمدنی، فرهنگی و ورزشی به دنیا معرفی کنیم که دست یافتنی است.

✔️معرفی ایران با شاخصه‌های تمدنی، فرهنگی و ورزشی به دنیا قابل دست یافتن است و برای تحقق این مهم نیازمند توسعه انسانی هستیم. نیازمند انسان‌های توسعه یافته هستیم و انسان توسعه یافته نیز از آگاهی و خلاقیت برخوردار است. دارای تعقل و تدبر است، انسانی است که منافع ملی را بر منفعت فردی ترجیح می‌دهد، به اصل گفتگو و سازگاری اجتماعی اهمیت می‌دهد و در فرایند تحولات هم تاثیر گذار است.
همچنین انسان توسعه_یافته ورزش می‌کند، از سلامتی برخوردار است و به نشاط اجتماعی و ورزش قهرمانی به عنوان محور غرور ملی توجه ویژه دارد.

✔️انسان توسعه یافته اخلاق مدار است، نقد پذیر است، از افراط و تفریط پرهیز می‌کند، به قانون و محیط زیست توجه ویژه‌ای دارد.

انسان توسعه یافته اعتدال گراست و همدلی و همنوایی دارد. بطوریکه در زلزله استان کرمانشاه هم دیدیم که وقتی آنجا لرزید، انسان‌ها هم لرزیدند و به کمک شتافتند.

✔️ورزش برای توسعه نیازمند مدیران توسعه یافته است و در این بین نیاز داریم که ورزش را به عنوان نیاز ملی تبلیغ کنیم و برای این نیاز ملی باید برنامه ملی تدوین کنیم و به این منظور باید رویکرد استراتژیک داشته باشیم.
با برنامه استراتژیک میتوانیم مسیر جدیدی را در توسعه ورزش داشته باشیم.

✔️دکتر صالحی امیری در پایان فدراسیون‌ها را به همکاری با موزه ملی ورزش فرا خواند.

|
کلید واژه ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.