پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 8 April , 2020
امروز : چهارشنبه, ۲۰ فروردین , ۱۳۹۹ - 15 شعبان 1441
شناسه خبر : 42623
  پرینتخانه » آخرین اخبار, استانها, پربیننده ها تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸ | ارسال توسط :
سخنی درباب وضع کنونی نماینده فومن و شفت؛

کار نمایندگی صرفا انتظار داشتن و گلایه کردن نیست/ از نماینده صومعه سرا بپرسید

آیا ایشان فقط مسئول تخریب طرح های ناتمام هستند یا آنکه توانایی به سرانجام رساندن آنها را هم دارند؟ بهتر است مهدی افتخاری بدین موضوع فکر کند تا خدای ناخواسته او را «نماینده تخریب طرح های ناتمام» ننامند.
کار نمایندگی صرفا انتظار داشتن و گلایه کردن نیست/ از نماینده صومعه سرا بپرسید
راه سوم:  حجت‌الاسلام‌ محمدمهدی افتخاری در نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان در سال ۱۳۹۸ به بیان اظهاراتی پرداخت که بررسی آنها بعد ۳ سال از گذشت نمایندگی ایشان جالب توجه است.

جناب افتخاری فرمودند دولت در بحث جاده روستایی به طارم؛ مسایل سیاسی را کنار بگذارد، مسئولان زنجان بخش مربوط به خود از این راه را باز کرده اند و الان ایشان منتظر اقدام عملی از سوی مسئولان گیلان است. براستی آیا خود افتخاری جزو مسئولان گیلان نیست؟ آقای افتخاری باید بتواند از فکر نخبگان استان یا حداقل شهرستان خود بهره بگیرد تا طرح های توجیهی مستدل و قانع کننده ای برای انجام این پروژه به مسئولان ملی ارائه کند یا اگر هم مسایل سیاسی وجود دارد (که به نظر می رسد طرح این مطلب بیشتر فرافکنی از ناتوانی های مسئولان محلی است) با رایزنی های سیاسی و کمک از نیروهای سیاسی مرتبط با دولت رفع مشکل سیاسی بکند. اگر نماینده ای در موضوعی ناتوان است بهتر از نیروهای توانمند در کنار خود بعنوان مجری یا مشاور بهره بگیرد نه آنکه فقط روضه بخواند و آیه یأس بنماید.

موضوع احداث سد لاسک هم از آن استخوان های لای زخم است که قرار بود نماینده جوان فومن آن را حل کند. موضوعی که هنوز هم برای مردم شفت  و هم برای فعالان اجتماعی و زیست محیطی توجیه شده نیست. بعد ۳ سال از نمایندگی مهدی افتخاری هنوز تنها حرف سد لاسک است و این که «باید» کلنگ زده شود. شاید نماینده جوان فومن و شفت کلنگش را  گذاشته اند برای هفته قبل از انتخابات تا شاید فرجی شود برای رأی های ازدست رفته ناشی از ناتوانی ها و وعده های عمل نشده! یادش بخیر پل تاریخی فومن.

در فرازی دیگر مهدی افتخاری بر وجود راه های ناایمن در حوزه انتخابیه اش سخن راند. آقای افتخاری در این خصوص از نماینده صومعه سرا بپرسید که چه می کند. البته در اصل همه باید از شما بپرسند که چگونه می توان قیر لازم برای آسفالت راههای روستایی و شهری را بدست آورد چون شما عضو کمیسیون عمران مجلس هستید، آنهم با مدرک حوزوی! ولی عجالتا چون شما نمی توانید از جناب دلخوش بپرسید تا دیگر قهرمانان ملی ما در حوزه انتخابیه شما از دست نروند!

اگر تخصیص اعتبار جاده فومن به ماسوله در جدول ۲۰ قانون بودجه ذکرشده، جناب افتخاری تاکنون برای تحقق آن چه کرده اند؟ آیا فقط انتظار دارند رئیس سازمان برنامه بودجه به اتمام این پروژه نگاه ویژه‌ای داشته باشد؟ همین! پس قدرت رایزنی و لابی های نمایندگی افتخاری کجاست؟ ما بنشینیم و دیگران نگاه ویژه ای داشته باشند!

علاوه بر این، انواع و اقسام موضوعات مطرح شده توسط افتخاری و گلایه کردن از انجام نشدن آنها توسط دولت و نگفتن این حقیقت خود تا چه حد پیگیر عملی تحقق این مطالبات بوده، مطلبی است که باید مردم دو شهرستان فومن و شفت از ایشان مطالبه کنند. اگر شفت سیستم فاضلاب ندارد و اگر پل ناتمام ملاسرا باید تخریب شود سهم جناب افتخاری در این امر چقدر است؟ و آیا ایشان فقط مسئول تخریب طرح های ناتمام هستند یا آنکه توانایی به سرانجام رساندن آنها را هم دارند؟ بهتر است مهدی افتخاری بدین موضوع فکر کند تا خدای ناخواسته او را «نماینده تخریب طرح های ناتمام» ننامند.

 

نویسنده : گیلان |
کلید واژه ها
, , ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.