پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞

تأملی درباب نشست نوبخت با خبرنگاران گیلان

Saturday, 17 August , 2019
امروز : شنبه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۸ - 16 ذو الحجة 1440
شناسه خبر : 42682
  پرینتخانه » آخرین اخبار, سیاست تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۸:۰۱ | ارسال توسط :
یکی به نعل و یکی به میخ

راهنما به چپ عضو حزب اعتدال و توسعه !

راه سوم: نزدیک به حدود ۱۰ ماه تا انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده و تحرک افراد و گروه‌های سیاسی برای تصاحب کرسی‌های بهارستان شروع شده است. غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در اظهار نظر اخیر خود بیاناتی داشتند که شایسته بررسی و توجه است. جعفرزاده اظهار نموده: «نتایج انتخابات اخیر بواسطه حضور پررنگ و پرقدرت […]

راهنما به چپ عضو حزب اعتدال و توسعه !

راه سوم: نزدیک به حدود ۱۰ ماه تا انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده و تحرک افراد و گروه‌های سیاسی برای تصاحب کرسی‌های بهارستان شروع شده است. غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در اظهار نظر اخیر خود بیاناتی داشتند که شایسته بررسی و توجه است.

جعفرزاده اظهار نموده: «نتایج انتخابات اخیر بواسطه حضور پررنگ و پرقدرت اصلاح‌طلبان بوده، ولی به نظر می‌رسد میوه این درخت را اعتدالی‌ها چیده‌اند… من معتقدم جریان اصلاح‌طلبی مردم را پای صندوق‌ها کشاند و نه جریان اعتدالی. من به اصلاح‌طلبان حق می‌دهم که این دفعه اگر قرار باشد اجماعی صورت بگیرد با شرط و شروط باشد..»

او در خصوص نقش و تاثیر رییس دولت اصلاحات در انتخابات آتی، گفت: آقای خاتمی نزد اصلاح‌طلبان فردی محبوب است و لکه سیاهی در پرونده ایشان دیده نمی‌شود و به نظر من، او یکی از پاک‌ترین و سالم‌ترین دولت‌های بعد از انقلاب را تشکیل داد».

و جعفرزاده درباره نقش شورای نگهبان گفته: «من بار‌ها گفته‌ام ردصلاحیت‌ها باید مستند باشد؛ هرچند خودم با نظارت استصوابی تا حد زیادی موافقم ولی نباید در جهت حذف سیاسی باشد».

با ملاحظه حتی سطحی این اظهارات می توان به راحتی پی برد که شاهد یک رفتار سیاس کاملا مبهم و البته انتخاباتی از سوی ایشان هستیم. آقای جعفرزاده که به عضویت حزب اعتدال و توسعه درآمده است در یک سمت می خواهد حمایت اعضای این حزب را داشته باشد و در سمت دیگر به اصلاح طلبان نامه فدایت شوم می فرستد که همه کار را شما کردید و میوه را اعتدالی ها چیدند! صرفنظر از این که کدام میوه را اعتدالی ها چیدند، او خود نیز یک اعتدالی است و صد البته سرش از از این میوه چینی (در صورت صحت) بی کلاه باقی نمانده است یا آنکه طالب سهم بیشتر بوده و به دست نیاورده که این چنین با دیدن وضعیت دولت اعتدالی دارد راهنما به چپ می زند برای رسیدن به مقصود انتخابات !

به هر حال، هر که نداند اهالی سیاست از ارادت کدام مدیران اجرایی استان گیلان خبر دارند و می دانند برخی ها زیاد ارادت دارند. حال اگر تلاشها برای تصاحب راه سازی و دخانیات بافی و غیره به نتیجه نرسیده، حتما خیری در آن بوده و طرف واجد شرایط نبوده وگرنه مدیریت در حوزه های اجتماعی و کتابخانه ای و پدافندی و چند تای دیگر میوه بدی نبوده که از آن ناراضی باشیم. خاصه آنکه برخی از این آدمها اصلا در طیف دولت نبوده اند یا برخی تعرفه شده های دیگر مشکل تأیید صلاحیت داشتند!

افزون بر این، آقای جعفرزاده که در انتخابات ۸۴ به احمدی نژاد رای داده (آنهم احساسی به گفته خودش)، بعد عضو حزب اعتدال شده و سپس به اصلاح طلبان حق می دهد که برای اجماع مجدد شر و شروط بگذارند باید این نوسان رفتار سیاسی خود را نیز هم برای سیاسیون استان توضیح دهد و هم رآی دهندگان. وگرنه در صورت تأیید صلاحیت در انتخابات با این نوسان عجیب راهنما بدجور به مشکل برمی خورد. این که خاتمی فاقد لکه سیاهی در پرونده ایشان بدانیم و از آن طرف با نظارت استصوابی هم تا حد زیادی موافق باشیم! 

آقای جعفرزاده! ما می فهمیم.

 

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.