پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 26 May , 2020
امروز : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹ - 4 شوال 1441
شناسه خبر : 42934
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۳ | ارسال توسط :
اکبر نوری

اشباحِ اصلاح طلب پیرامون مسئولین!

کنشگرانی که در مقام حرف و در مقاطع انتخاباتی مدعی اصلاح طلبی و دموکراسی و احزاب و تشکلات هستند ولی به واقع در عمل همانند دارودسته های شهری به شکلی محفلی و طی ارتباطاتی غیر شفاف و پنهانی حول شخصیت ها و مسئولین سیاسی بزعم خود تارهای نامرئی می تنند و به صورتی مضحک و فکاهی ادای مریدان و یا پدرخوانده های مافیایی را در می آورند و از این طریق مقاصد محفلی و منافع گروهی خود را پیش می برند
اشباحِ اصلاح طلب پیرامون مسئولین!

 

راه سوم: اکبر نوری/ از شاخص های اساسی توسعه سیاسی و دموکراسی که هر اصلاح طلبی لزوما می بایست به آن تاسی جسته و سرلوحه منش و روش کنشگری و سیاست ورزی خویش قرار دهد اعتقاد و التزام به تشکلات جمعی مدرن در قالب جامعه مدنی، احزاب، سندیکاها و انجمن های صنفی و حقوقی و مدنی و جنسیتی و کارگری از سنخ واقعی است.

شایان ذکر است که ویژگی بارز این تشکلات مدرن شناسنامه دار بودن و وجود شفافیت و وضوح در برنامه ها و فعالیت های آنان است نکته ای که آنان را از گروهها و دارودسته های شهری بی اتیکت و فاقد هویت که به شکلی پنهانی و نامحسوس فعالیت می کنند، متمایز می سازد.

و اما از عوارض و آسیب های جدی جوامع در حال گذار وجود فعالانی با رویکردی دوگانه است که به تناقض و پارادوکس در شعار و عمل سیاسی-اجتماعی مبتلایند. کنشگرانی که در مقام حرف و در مقاطع انتخاباتی مدعی اصلاح طلبی و دموکراسی و احزاب و تشکلات هستند ولی به واقع در عمل همانند دارودسته های شهری به شکلی محفلی و طی ارتباطاتی غیر شفاف و پنهانی حول شخصیت ها و مسئولین سیاسی بزعم خود تارهای نامرئی می تنند و به صورتی مضحک و فکاهی ادای مریدان و یا پدرخوانده های مافیایی را در می آورند و از این طریق مقاصد محفلی و منافع گروهی خود را پیش می برند.

البته از آن جاییکه جوامع در حال گذار از ماهیت و درونمایه فِرار و بی ثباتی برخوردارند تحقیقاً دولت مستعجل بوده و طبعا عمر این دارودسته ها هم کوتاه است و در عمل هیچ چیزی از اهداف و اقدامات آنها پنهان از انظار عمومی باقی نمی ماند. حکایت این دارودسته ها و چاکرمآبان کوتاه قامت حکایت کسانی است که همچون کبک سر در برف فرو برده و از پیرامون خود غافلند!

کافی است این روزها نگاهی اجمالی در پیرامون استاندار، فرماندار، نماینده، شهردار و اعضای شورا داشته باشید آنوقت حضور سنگین این اشباح را بوضوح حس خواهید نمود!

 

نویسنده : اکبر نوری |
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.