پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 18 January , 2020
امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸ - 23 جماد أول 1441
شناسه خبر : 44418
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹ | ارسال توسط :
در خصوص دستاوردهای سفر دکتر نوبخت به تبریز

فرهنگی (نماینده مردم تبریز در مجلس): از سفر دکتر نوبخت و بازدید ایشان از سد شهید مدنی تشکر می کنم ، این سد سالهاست با وجود پیگیری ها مشکل تخصیص داشته است، ایشان قول دادند که در سال جاری امکان شرایط آبگیری سد را فراهم کنند/ شهاب الدین بیمقدار (نماینده ی مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی) قول مساعد نوبخت جهت سرعت و تخصیص در طرح خط آهن میانه – بستان آباد – تبریز / تخصیص برای ایجاد بزرگراه تبریز – اهر

دکتر نوبخت از راه آهن میانه به تبریز و پروژه های دیگر بازدیدی بعمل آوردند و ایشان قول مساعد دادند که در دو ماه آینده این راه آهن تا بستان آباد افتتاح شود و در سال آینده تا خاوران و تبریز به بهره برداری برسد .
فرهنگی (نماینده مردم تبریز در مجلس): از سفر دکتر نوبخت و بازدید ایشان از سد شهید مدنی تشکر می کنم ، این سد سالهاست با وجود پیگیری ها مشکل تخصیص داشته است، ایشان قول دادند که در سال جاری امکان شرایط آبگیری سد را فراهم کنند/ شهاب الدین بیمقدار (نماینده ی مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی) قول مساعد نوبخت جهت سرعت و تخصیص در طرح خط آهن میانه – بستان آباد – تبریز / تخصیص برای ایجاد بزرگراه تبریز – اهر
راه سوم: محمد حسین فرهنگی (نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی) در گفتگویی با «خطِ اعتدال» در خصوص دستاوردهای سفر دکتر نوبخت به تبریز اظهار داشت : از سفر دکتر نوبخت و بازدید ایشان از سد شهید مدنی تشکر می کنم ،این سد سالهاست با وجود پیگیری ها مشکل تخصیص داشته است، ایشان قول دادند که در سال جاری امکان شرایط آبگیری سد را فراهم کنند

وی افزود : همکاران بنده و کسانی که در جریان سابقه ی این سد هستند و در جریان سوالی که اخیرا از وزیر محترم نیرو داشتم و ایشان نیز قصورهایی را که رخ داده تایید می کردند انشاالله با دستور دکتر نوبخت شاهد آبگیری سد شهید مدنی در نزدیکی شهر تبریز باشیم.
فرهنگی در خصوص بحث راه آهن عنوان کرد : راه آهن و سد شهید مدنی با مساعدت های نقدی و تامین اوراق مورد نیاز قابل بهره برداری تا بستان آباد و متعاقبا تا تبریز خواهد بود.
وی ادامه داد : دکتر نوبخت پیش از این نیز بازدید داشته اند و اخیرا بنده در این مورد نیز سوالی از وزیر راه و شهرسازی داشته ام و ایشان نیز ضرورت ها را تایید کردند و قول همراهی دادند و دکتر نوبخت نیز در سال گذشته و هم روز گذشته در بازدید قول مساعدت و تسریع در تامین مالی پروژه را صادر کردند .
فرهنگی در خصوص تاثیر حضور مسوولین به صورت میدانی و ملموس گفت : همه ی بازدید ها مفید نیستند ، برخی از بازدید ها که وزرا تشریف می برند در حد افتتاح یک واحد بسیار کوچک آنچنان تاثیر گذار نیست در حالی که اگر آن زمان را صرف برنامه ریزی و رفع مشکلات و موانع کنند مسلما آثار بهتری به دنبال خواهد داشت .اما برخی از بازدیدها نظیر سفر دکتر نوبخت مطمئناً منتج به نتایج و آثار مثبتی خواهد شد .

 

شهاب الدین بیمقدار (نماینده ی مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی) در گفتگویی با ” خط اعتدال” در خصوص حضور دکتر نوبخت در تبریز و دستاوردهای این سفر گفت : دکتر نوبخت از راه آهن میانه به تبریز و پروژه های دیگر  بازدیدی بعمل آوردند و ایشان قول مساعد دادند که در دو ماه آینده این راه آهن تا بستان آباد افتتاح شود و در سال آینده تا خاوران و تبریز به بهره برداری برسد .
وی افزود : امیدواریم که حضور دکتر نوبخت و تخصیص بودجه از سوی ایشان بتواند تاثیرات مثبتی داشته باشد و همچنین بودجه لازم برای ایجاد بزرگراه تبریز -اهر نیز به زودی تخصیص یابد .
بیمقدار در خصوص نقش نمایندگان برای تخصیص بودجه به شهرستان و استان عنوان کرد : نمایندگان در زمینه ی تخصیص بودجه بارها پیگیری کرده اند و امیدواریم که پروژه ی راه آهن تبریز که احداث آن وارد هجدهمین سال خود شده است و موجب رونق اقتصادی و تسریع در حمل و نقل در صورت بهره برداری خواهد شد، تسریع یابد .
وی خاطر نشان کرد : امید داریم که این راه آهن به ایستگاه خاوران در آینده متصل گرددو از آنجا نیز بتواند به راه آهن اروپا متصل شود و باید این امر برای سالهای آتی برنامه ریزی شود .
وی اظهار داشت : قول مساعدی داده شده که دو خط راه آهن به صورت برقی شود تا قطار بتواند با سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند و اگر چنین چیزی راه اندازی شود تبریز دروازه ی اروپا خواهد بود و به نظر بنده اگر بودجه ی خوبی اختصاص یاید این راه آهن مهم به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به شکوفایی اقتصادی منطقه در صورت راه اندازی راه آهن ، تاکید کرد : طرح راه آهن مهم دیگری نیز برای استان وجود دارد که فراموش شده ،اتصال راه آهن جمهوری آذربایجان و اصلاندوز ایران که پروتکل آن نیز امضا شده است و تنها با احداث یک پل و عبور راه آهن به سمت روسیه و اروپا ، هزینه ی صادرات ایران ۳۰ درصد کاهش می یابد و البته این پروژه در حال پیگیری است .
وی ادامه داد : این پل نیازمند موافقت دولت هاست و اگر این پروژه تصویب شود در اقتصاد ایران و منطقه آذربایجان نقش مهمی خواهد داشت .

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.