پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 31 March , 2020
امروز : سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹ - 7 شعبان 1441
شناسه خبر : 45820
  پرینتخانه » اخبار برگزیده تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴ | ارسال توسط :
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی:

بودجه ۹۹ به لحاظ کاهش آسیب‌پذیری کشور از تحریم قابل دفاع است/ ۷۰ درصد از بودجه کشور مربوط به شرکت‌های دولتی است/ بلااستثنا کردن مالیات‌گیری از همه شرکت‌ها و نهادها امر مقدسی است/ مالیات گرفتن حق ملت و دولت است

بودجه کنونی به لحاظ کاهش آسیب‌پذیری کشور از تحریم، بودجه قابل دفاعی است. اما از لحاظ عملکردی و اثر عملکرد بر تعریف بودجه متاسفانه هنوز قابل دفاع نیست.
بودجه ۹۹ به لحاظ کاهش آسیب‌پذیری کشور از تحریم قابل دفاع است/ ۷۰ درصد از بودجه کشور مربوط به شرکت‌های دولتی است/ بلااستثنا کردن مالیات‌گیری از همه شرکت‌ها و نهادها امر مقدسی است/ مالیات گرفتن حق ملت و دولت است
راه سوم: یک نماینده مجلس گفت: گرفتن مالیات و بلااستثنا کردن مالیات‌گیری از همه شرکت‌ها و نهادها امر مقدسی است، اما متاسفانه زمانی که این موضوع را مطرح می‌کنیم بعضی از افراد عنوان مرتد را بر زبان می‌آورند تا این کار صورت نگیرد. در صورتی که مالیات گرفتن حق ملت و دولت است و همه باید پرداخت کنند.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده اسلام‌آباد غرب و عضو کمیسیون امنیت ملی، در گفت‌وگو با خبرنگاراعتمادآنلاین، با تاکید بر اینکه دولت باید گزارش عملکرد شرکت‌های دولتی را به مجلس بدهد گفت: طبق فصل نهم قانون برنامه پنجم که در قانون برنامه ششم هم تکرار شد، رئیس‌جمهور باید زمانی که بودجه را به مجلس می‌دهد گزارش عملکرد را هم ارائه کند. گزارش عملکرد نیز بر اساس ارقام و احکامی است که در قانون برنامه عنوان شده است.

 

او ادامه داد: طرحی را در سامانه ثبت کردم که متاسفانه در خصوص اجرای آن دوستان اظهار تردید کردند، بنابراین فوریت آن را مطرح نکردم. این طرح در خصوص نظام مدیریت پاسخگو است. نظام مدیریت پاسخگو برگرفته از الگوی حکمرانی خوب شرق آسیاست که آنجا به هر مسئولی ۲ سال زمان می‌دهند تا رقم مشخص‌شده در قانون برنامه را مانند رشد اقتصادی هشت درصد و… محقق کند و اگر اجرا نکردند، این به منزله برکناری آنهاست. حتی من گفتم در صورت تحقق نیافتن اهداف برنامه به منزله استیضاح وزیر مربوطه و برکناری استاندار و… باشد، اما این کار صورت نگرفت.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: بودجه کنونی به لحاظ کاهش آسیب‌پذیری کشور از تحریم، بودجه قابل دفاعی است. اما از لحاظ عملکردی و اثر عملکرد بر تعریف بودجه متاسفانه هنوز قابل دفاع نیست.

 

فلاحت‌پیشه در مورد شفافیت گردش حساب شرکت‌ها گفت: ۷۰ درصد از بودجه کشور مربوط به شرکت‌های دولتی است و بزرگ‌ترین تخطی از قانون برنامه توسعه کشور در شرکت‌های دولتی صورت گرفته است؛ یعنی افراد پول توسعه را صرف عیالوار کردن شرکت‌های دولتی به ضرر ملت و دولت کرده‌اند. اگر مجلس همراهی کند می‌تواند حکم ضمن بودجه بیاورد که کل گردش مالی شرکت‌های دولتی را شفاف کند.

 

سهم مالیات در درآمد کشور چهار برابر سهم نفت است

 

او با تاکید بر لزوم اخذ مالیات از تمامی شرکت‌ها گفت: بزرگ‌ترین آفت برنامه توسعه تحمیل تخفیف و معافیت به حوزه‌های مالیاتی در کشور است. معتقدم در مجلس باید همه شرکت‌های دولتی و شرکت‌های غیردولتی را وادار به پرداخت مالیات کند. سهم مالیات در درآمد کشور چهار برابر سهم نفت است. اما بیشتر کسانی که مالیات می‌دهند قشر مولد و زحمتکش کشور هستند اعم از تولیدکنندگان، تجار، بازاریان و به ویژه کارمندان که مالیات‌شان را بدون اظهارنامه از حقوق‌شان کسر می‌کنند. آنجا که بیشترین تخطی از قانون برنامه صورت گرفته جایی است که خیلی از شرکت‌های دولتی و غیردولتی و سازمان‌ها مالیات نمی‌دهند.

 

این نماینده مجلس در پایان گفت: گرفتن مالیات و بلااستثنا کردن مالیات‌گیری از همه شرکت‌ها و نهادها امر مقدسی است، اما متاسفانه زمانی که این موضوع را مطرح می‌کنیم بعضی از افراد عنوان مرتد را به زبان می‌آورند تا این کار صورت نگیرد. در صورتی که مالیات گرفتن حق ملت و دولت است و همه باید بدهند.

|
کلید واژه ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.