پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 7 June , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۸ خرداد , ۱۳۹۹ - 16 شوال 1441
شناسه خبر : 47026
  پرینتخانه » آخرین اخبار, سلامت تاریخ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷ | ارسال توسط :
نظام پزشکی:

آماری که اعلام می‌شود متفاوت با آن چیزی است که به صورت واقع اتفاق می‌افتد / ۴۰ درصد از تست‌های آزمایشگاهی منفی کاذب هستند

قطعاً آماری که اعلام می‌شود با آن چیزی که به صورت واقع اتفاق می‌افتد، تفاوت دارد به این دلیل که در پروتکل ابلاغی میزان مبتلایان بر اساس تست‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام می‌شود ولی واقعیت این است که بسیاری از افراد علامت ندارند و تست آزمایشگاهی از این افراد انجام نمی‌شود
آماری که اعلام می‌شود متفاوت با آن چیزی است که به صورت واقع اتفاق می‌افتد / ۴۰ درصد از تست‌های آزمایشگاهی منفی کاذب هستند
راه سوم: محمدرضا ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در ارتباط با انتقاداتی که از انتشار آمار کرونا در کشور مطرح می شود، گفت: قطعاً آماری که اعلام می‌شود با آن چیزی که به صورت واقع اتفاق می‌افتد، تفاوت دارد به این دلیل که در پروتکل ابلاغی میزان مبتلایان بر اساس تست‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام می‌شود ولی واقعیت این است که بسیاری از افراد علامت ندارند و تست آزمایشگاهی از این افراد انجام نمی‌شود. ظفرقندی ادامه داد: بسیاری از افراد بر اساس تشخیص بالینی، کلینیکی یا سی تی اسکن تحت درمان یا بستری قرار می‌گیرند و تست آزمایشگاهی از این افراد انجام نمی‌شود. تعدادی از تست‌های آزمایشگاهی، منفی کاذب هستند که این هم عدد نسبتاً بالایی است. یعنی حدود ۴۰ درصد از تست‌های آزمایشگاهی منفی کاذب هستند و آنچه که وزارت بهداشت اعلام می‌کند بر اساس تست‌های آزمایشگاهی صحیح است. وی افزود: اینکه بگوییم این عدد با واقعیات خارجی منطبق است یا خیر؟ خیر این عدد فاصله دارد.

نظام پزشکی: آمار کرونایی وزارت بهداشت بر اساس پروتکل بین المللی سازمان بهداشت جهانی است /  قطعاً آماری که اعلام می‌شود متفاوت با آن چیزی است که به صورت واقع اتفاق می‌افتد / ۴۰ درصد از تست‌های آزمایشگاهی منفی کاذب هستند / آنچه که وزارت بهداشت اعلام می‌کند بر اساس تست‌های آزمایشگاهی صحیح استبه گزارش مهر، محمدرضا ظفرقندی، به موضوع روند اعلام آمار کرونا در کشور اشاره و گفت: آماری که وزارت بهداشت اعلام می‌کند بر اساس یک پروتکل بین المللی و ابلاغی از سوی سازمان بهداشت جهانی است.

وی افزود: قطعاً آماری که اعلام می‌شود با آن چیزی که به صورت واقع اتفاق می‌افتد، تفاوت دارد به این دلیل که در پروتکل ابلاغی میزان مبتلایان بر اساس تست‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام می‌شود ولی واقعیت این است که بسیاری از افراد علامت ندارند و تست آزمایشگاهی از این افراد انجام نمی‌شود.

ظفرقندی ادامه داد: بسیاری از افراد بر اساس تشخیص بالینی، کلینیکی یا سی تی اسکن تحت درمان یا بستری قرار می‌گیرند و تست آزمایشگاهی از این افراد انجام نمی‌شود. تعدادی از تست‌های آزمایشگاهی، منفی کاذب هستند که این هم عدد نسبتاً بالایی است. یعنی حدود ۴۰ درصد از تست‌های آزمایشگاهی منفی کاذب هستند و آنچه که وزارت بهداشت اعلام می‌کند بر اساس تست‌های آزمایشگاهی صحیح است.

وی افزود: اینکه بگوییم این عدد با واقعیات خارجی منطبق است یا خیر؟ خیر این عدد فاصله دارد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، گفت: ویروس کرونا یک بیماری نوپدید است و پاندمی به این ابعاد را نداشتیم و از همین رو، بین افراد متخصص اختلاف نظر وجود دارد.

ظفرقندی به شرایط متفاوت کشورها در مقابله با کرونا اشاره کرد و افزود: چینی‌ها توانستند با یک قرنطینه نظامی شرایط را به صورت نسبی کنترل کنند ولی در برخی کشورها اینگونه قرنطینه به لحاظ اقتصادی، سیاسی و نظامی و…، قابل اعمال نیست. طبیعتاً چون مدل مشخصی برای اعمال قرنطینه وجود ندارد، برنامه‌های مختلفی اعمال می‌شود و لذا آمارهای متفاوتی را از کشورهای مختلف شاهد هستیم.

 
|
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.